Марица започна по шампионски защитата на титлата си при жените

Раковски спечели в пет гейма срещу Казанлък Волей, програмата за оставащите срещи от втория кръг

Марица (Пловдив) започна защитата на шампионската си титла от женската Национална волейболна лига по възможно най-добрия начин.

В първата си среща от новия сезон „жълто-сините” разгромиха с 3:0 (25:13, 25:15, 25:17) като гости големия си съперник от последните сезони и настоящ носител на Купа България Левски (София).

Без каквото и да е подценяване на съперника треньорът на пловдивчанки Иван Петков започна мача с обичайната си титулярна осмица. В първия гейм така и не се стигна до интрига. Гостенките бързо дръпнаха далеч напред в резултата, а накрая разпределителката Кристина Чешляр с безупречна блокада затвори частта при 25:13.

Кратък отпор от страна на Левски след първото техническо прекъсване на втория гейм бе неутрализиран с дълга серия от точки за Марица при сервиси на Мария Данчева. Петков даде възможност на втората разпределителка Йоанна Атанасова да поиграе. Това не промени статуквото на терена и пловдивчанки приключиха частта при 25:15 с успешна атака на Радосвета Тенева, която оформи актива си от този гейм на 6 точки.

Надмощието на Марица продължи и в третия гейм, а шанс да поиграе получи и диагоналът Марина Ковачева. Малко преди края момичетата на Левски опитаха отчаян щурм, но той бе само частично успешен, довеждайки до по-почетен резултат за домакините. Отново капитанката на Марица Ради Тенева бе тази, която затвори гейма с шестата си точка за 25:17.

Тя стана и топреализатор на мача с 15 точки за победителките. 9 добави Габриела Цветанова, а 8 – Виктория Григорова. Най-резултатни за Левски с по 6 точки бяха капитанката Кристиана Петрова и Катрин Димитрова.

В следващата си среща от НВЛ, която ще се проведе между двата мача на маричанки от Шампионската лига с Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), момичетата на Иван Петков посрещат Славия (София) на 3 ноември от 18:30 б.в. в зала Пловдивски университет.

В друг мач от втория кръг Казанлък Волей загуби като домакин от Раковски Димитровград с 2:3 (25:14, 26:28, 25:23, 22:25, 9:15) гейма.

Програма за оставащите срещи от кръга:

Събота, 16:00 часа, ЦСКА - Славия

Неделя, 17:00 часа, Бургас 2007 - ЙЕБ-Шумен 05

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години