3. Най-младият треньор в Бундеслигата прави чудеса в Хофенхайм (ВИДЕО)

Най-младият треньор в Бундеслигата прави чудеса в Хофенхайм (ВИДЕО)

Хофе победи Херта с 1:0 и се изкачи до трето място, няма загуба през сезона

Хофенхайм измести Херта от третото място в Бундеслигата след 1:0 на своя „Райн Некар Арена” в прекия сблъсък в челото от 9-ия кръг. Това бе пети пореден успех на Хофе, който е един от трите отбора без загуба през сезона заедно с Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг.

Пред над 28 000 зрители домакините натискаха в началото и голът изглеждаше, че ще дойде рано или късно. Така се и случи, защото в 31-ата минута Керем Деримбай центрира хубаво на втора греда, а там централният защитник Никлас Зюле с глава отбеляза първия си гол от близо две години насам за 1:0.

Хофенхайм изпусна 2-3 удобни шанса да убие интригата през втората част, но това не спря най-младия треньор в Бундеслигата – техният 29-годишен наставник Юлиян Нагелсман да вземе трите точки. Под негово ръководство „сините” са спечелили 42 точки и за този период само Байерн и Борусия (Д) имат повече, което е наистина забележително.

Хофенхайм е на трето място с 19 точки, Херта остана 4-ти със 17. От 18:30 мачът Кьолн – Хамбургер затваря кръга.