Челси връща стария си блясък с 4-та поредна победа във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еден Азар вкара и даде асистенция за успеха с 2:0 навън срещу Саутхемптън, Челси е само на точка от лидерите

Челси постигна четвърта поредна победа без допуснат гол във Висшата лига след 2:0 като гост на Саутхемптън в 10-ия кръг. Еден Азар откри в началото на мача, а Диего Коща удвои в началото на втората част. Челси печели четири поредни мача в първенството за първи път от април 2015-а, когато бе на път към титлата на Англия с Жозе Моуриньо начело.

На върха във Висшата лига е по-оспорвано от всякога. Челси вече събра 22 точки и е 4-ти, но само на точка зад лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул, които са с по 23. Тотнъм има 20, Евертън е с 19. Саутхемптън е девети с 13 точки.

„Светците” бяха спечелили само две от последните си 14 срещи с лондочани и днес лошите им моменти срещу този съперник продължиха.

Откакто Антонио Конте заряза схемата 4-2-3-1 и заигра с трима централни защитници Челси играе впечатляващо и победи последователно Хъл Сити, Лестър и Манчестър Юнайтед на нула, като им отбеляза съответно два, три и четири гола.

На „Сейнт Мерис” още в 6-ата минута Еден Азар комбинира с Виктор Моузес, почти на аутлинията белгиецът финтира Стивън Дейвис и от малък ъгъл се разписа през краката на Фрейзър Форстър за 1:0. Азар вече има пет гола през сезона и задмина постижението си от миналия сезон – 4.

Форстър спаси удар на Азар, който премина през трима, а Челси се държеше стабилно в защита. Диего Коща можеше да удвои преди почивката, но стреля право във вратаря след извеждащия пас на Матич.

Началото на втората част донесе успокоителния втори гол за „сините”. Той дойде по красив начин с фалцов удар на Диего Коща извън наказателното поле в десния ъгъл след пас на Азар – 2:0 в 55-ата минута.

Моузес и Педро пропуснаха да вкарат трети гол след нови бляскави рейдове на Азар, който се връща към най-добрите си дни.

Чарли Остин не успя да натисне с глава при хубаво центриране на Бертранд, а Форстър спаси нисък изстрел на Азар.

Саутхемптън нямаше късмет в 76-ата минута и параболичен удар на Дейвис с глава кацна върху напречната греда.

Окончателно „светците” загубиха надежда, когато гол на Чарли Остин в 85-ата минута бе отменен с тънка, но съществуваща засада при двубой с Давид Луис.