Пирин и Верея поделиха точките в студения Благоевград (ВИДЕО)

Феновете на Пирин останаха много недоволни и скандираха "Оставка" към Стефан Генов след срещата

Пирин и Верея завършиха 1:1 в последния мач от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Старозагорци поведоха след страхотно попадение на Момчил Цветанов, но 10 минути преди края капитанът на Пирин Александър Башлиев оформи крайното равенство.

Резултатът никак не се понрави на феновете в Благоевград, които по време и след края на мача освиркваха наставникът на отбора Стефан Генов.

Първата част започна равностойно и за двата отбора, като първо Дани Младенов, а след това Балде пропуснаха страхотни възможности пред двете врати. След първоначалните интерсни ситуации, играта се организира главно в центъра и нямаше нищо интересно.

Така чак до 41-та минута, когато след корнер топката стигна до границата на наказателното поле на Пирин, а там от воле с левия крак Момчил Цветанов направи топката неспасяема за Костов, пращайки я в десния му ъгъл за 1:0.

След почивката Пирин видимо бяха по-активния отбор, а в 61-та минута сякаш бяха сериозно ощетени, след като Мурин влезе с бутонките в дясната ключица на Станислав Костов и то в наказателното поле на Верея. Главният съдия обаче не видя това положение и не отсъди дузпа.

Приемуществото на Пирин продължи и логично в 78-та минута капитанът на отбора Александър Башлиев успя да изравни. След центриране отдясно Хасани не се намеси убедително и прати топката в краката на Башлиев. Той направи финт и с мощен шут се разписа в близкия ъгъл на Караджов.

Последните минути на срещата бяха много интересни, като първо в 89-та минута Тони Тасев стреля много ефектно в далечния ъгъл извън наказателното поле, но Караджов успя със сетни сили с една ръка да избие в корнер. Само две минути по-късно Златинов намери топката от движение след центриране отляво, но отново Караджов улови.

В последната минута на продълженията пък Момчил Цветанов имаше шанс да спечели трите точи за Верея, но след като получи пас и се озова сам срещу Костов, стреля в краката на стража и запази равенството на таблото.

Така двата отбора си поделиха точките и Пирин останаха на 9-то място с 13 точки, а Верея са 11-ти с две точки по-малко.