Рилски спортист остана само с теоретични шансове за купата на ФИБА Европа

Самоковци загубиха от Енисей Красноярск

Отборът на Рилски спортист намали до минимум шансовете си за класиране в следващия етап на турнира за купата на ФИБА Европа, след като допусна загуба с 84:104 (27:26, 14:30. 26:24, 17:22) при гостуването на Енисей Красноярск.

Поражението е трето от четири мача за тима от Самоков, което означава, че играчите на Людмил Хаджисотиров трябва да спечелят на всяка цена и двата си оставащи двубоя. За Енисей победата бе четвърта от четири срещи, като с нея тимът се класира за следващия етап.

Срещата в Красноярск започна много равностойно, като двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството. Малко преди края на втората част обаче Енисей направи серия от 15:0, която до голяма степен предреши изхода на двубоя.

През второто полувреме Рилецо пробва да съкрати изоставането си и шест минути и половина преди края успя да свали разликата до 7 точки. След това обаче Енисей отново взе контрол над срещата, за да спечели с крайното 104:84.

За българския отбор най-полезен с 22 точки бе центърът Ненад Делич. Еван Бруйнсма прибави 17, а ветеранът Йордан Бозов приключи с 16.

За Енисей Сюлейман Браймо вкара 22 точки, а 21 прибави Алексей Вждихалкин.

По-късно тази вечер е другият мач от групата, противпоставящ косовския Сигал Прищина на турския Демир Инсаат.