Бразилската мощ в атака остави Меси и компания безпомощни (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилия взе голямото дерби с 3:0 в Бело Оризонте, където Германия смаза Селесао със 7:1 преди две години

Неймар вкара 50-ия си гол за Бразилия, а Филипе Коутиньо и Паулиньо добавиха още мъка за аржентинците при успеха на Селесао с 3:0 в голямото южноамериканско дерби в световните квалификации.

Класическата загуба натрупа още напрежение върху Лео Меси и компания, защото Аржентина вече четири мача поред няма победа в квалификациите и изостана на шесто място в класирането. Бразилия води с 24 точки, Аржентина остава с 16.

Меси се завърна за „гаучосите”, но беше добре неутрализиран и Аржентина много рядко създаваше опасности в атака. Кариоките пък имат пет победи от пет световни квалификации под ръководството на новия селекционер Тите.

Бразилия се завърна в Бело Оризонте за първи път след онова паметно 1:7 от Германия в полуфинала на Мондиал 2014, потопило в сълзи цялата страна. Едгардо Бауса избра да остави Серхио Агуеро на пейката и заложи на Меси и Игуаин в атака.

Мачът вървеше вяло и с много грешки, преди звездата на Ливърпул Филипе Коутиньо да го оживи. В 25-ата минута той направи любимото си влизане от левия фланг към центъра и с удар от средна дистанция матира Серхио Ромеро – 1:0.

Неймар беше близо до втория гол след солов рейд, но нацели външната страна на гредата. Все пак нападателят на Барселона успя да даде два гола аванс на Бразилия на почивката в добавеното време на първата част. Габриел Жезуш изведе Неймар и той не сбърка очи в очи с Ромеро – 2:0 и 50-и негов гол с националната фланелка.

Пабло Сабалета изчисти удар на Паулиньо от голлинията в началото на втората част. В 58-ата минута обаче центриране на Марсело не беше добре изчистено, Аугусто намери Паулиньо и той покачи на 3:0.

Бразилия имаше шансове да направи разгром до края, но не успя, а Аржентина беше безпомощна и с Меси на терена.

Аржентинците отчаяно се нуждаят от победа във нощта на вторник срещу сряда като домакини на Колумбия. В същата нощ бразилците гостуват на Перу.