ЦСКА-София спечели блиц турнира, който обаче ще се запомни с неприятен инцидент

Борис Галчев се завърна с капитанската лента

Отборът на ЦСКА-София спечели блиц турнира с участието на тима на Гриша Ганчев, домакините от Царско село и македонския Хоризонт Турново. Всички мачове бяха от по 45 минути. В първия си двубой ЦСКА-София победи Царско село с 1:0. Гола отбеляза Рубен Пинто в 20-ата минута.

Мачът обаче ще се запомни с друг момент. В 30-ата минута бранител на Царско село се сблъска с вратаря на ЦСКА-София Анатоли Господинов, който остана да лежи със сцепена устна. На игрището настана меле, но с помощта на хората от резервните скамейки не се стигна до по-грозни сцени. Стражът Господинов веднага бе откаран от Кирил Динчев в "Пирогов".

След направения преглед там се оказа, че Господинов е с комоцио и счупен зъб, освен със сцепената устна.

Във втория си мач ЦСКА-София победи 2:0 македонския Хоризонт. Попаденията за “червените” вкараха Кирил Десподов и Милчо Ангелов. Десподов удари и греда. В състава на Едуард Йорданеску се завърна Борис Галчев, който сложи капитанската лента. Халфът се отчете с две асистенции.

В първия мач от тристранния турнир Хоризонт Турново спечели с 1:0 срещу Царско село.