Тийм ядоса Джокович и изяде здрав пердах

Ноле загуби първия сет с 6-7(10), но после беше безупречен за 6-0, 6-2 след малко повече от два часа игра

Защитаващият титлата си от предишните четири години Новак Джокович стартира с победа на финалния турнир на АТР в Лондон. Номер 2 в световната ранглиста победи осмия поставен Доминик Тийм (Австрия) в първата среща в група "Иван Лендъл" с 6:7(10), 6:0, 6:2 след малко повече от два часа игра.

Дебютантът в надпреварата Тийм спечели оспорвания първи сет с 12:10 в тайбрека, след като преди това пропиля аванс от 6:3 точки. Последва наказателна акция на Джокович, който взе втората част след само 22 минути, като в нея австриецът спечели само десет точки и не успя да запише гейм. Сърбинът, който се стреми към шеста титла от турнира, продължи да доминира и в решаващия трети сет, в който триумфира след пробиви в третия и в седмия гейм.

В другата среща от групата по-късно днес ще се срещнат Милош Раонич (Канада) и Гаел Монфис (Франция).

Новият водач в световната ранглиста Анди Мъри (Великобритания) ще започне утре участието си в група "Джон МакЕнроу" срещу Марин Чилич (Хърватия).