Меси вдъхнови Ажентина за успех над Колумбия (ВИДЕО)

Бразилия се справи с Перу, Алексис Санчес бе основата за победата на Чили над Уругвай

Националният отбор на Аржентина победи Колумбия в двубой от световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. "Гаучосите" се наложиха с 3:0.

Голямата звезда на отбора Лионел Меси откри в 10-ата минута, след като изпълни майсторски пряк свободен удар. Лукас Прато удвои в 23-ата минута, а шест минути преди края на редовното време Анхел Ди Мария оформи крайния резултат. И за двата гола асистира Меси.

Колумбийците все пак можеха да върнат един гол - в добавеното време Хамес Родригес уцели гредата.

РЕПОРТАЖИ ОТ СРЕЩИТЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

В следващия кръг от квалификациите Аржентина приема Чили, а Колумбия е домакин на Боливия.

Бразилия се наложи над Перу с 2:0 като гост. За "селесао" това бе шеста поредна победа и така тимът увеличи преднината си на върха.

И двата гола паднаха през второто полувреме. В 58-ата минута Габриел Жезус се разписа, а след 20 минути Ренато Аугусто оформи крайния резултат.

Следващият мач на Бразилия е срещу Уругвай, а Перу се изправя срещу Венецуела.

Чили направи обрат срещу Уругвай. Двубоят, който се проведе пред 50 000 на стадиона в столицата Сантяго, завърши при резултат 3:1, като в основната на успеха бе нападателят на Арсенал Алексис Санчес.

Единсон Кавани откри в 17-ата минута, но точно преди почивката Едуардо Варгас изравни.

През втората част Санчес се развихри и вкара два гола за 16 минути.