3. Деветима от Малага спряха Барса без Меси и Суарес на "Камп Ноу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Деветима от Малага спряха Барса без Меси и Суарес на "Камп Ноу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците на успяха да отбележат гол на тима от "Ла Росаледа"

Отборите на Барселона и Малага завършиха наравно 0:0 на „Камп Ноу“ в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Гостите останаха с двама души по-малко на терена през втората част, но и това не помогна на каталунския тим да грабне победата.

Голямата звезда на домакините Лионел Меси отпадна от групата за мача поради зравословни причини, докато Луис Суарес изтърпява наказание. В тяхно отсъствие, наставникът на „блаугранас“ Луис Енрике заложи в нападение на Неймар, Пако Алкасер и Рафиня Алантара .

От своя страна Хуанде Рамос хвърли в атака Сандро Рамирес, който е бивш играч на Барса.

Още от встъпителните минути на двубоя каталунците имаха пълен превес, но попадение на Алкасер бе справедливо отменено заради положение на засада.

В 12-ата минута удар на Пике бе отразен с вещина от стража на гостите Карлос Камени.

Рафиня можеше да открие резултата с техничен удар от границата наказателното поле в 21-ата минута, но топката премина много близо до целта.

Малага отговори с опасен удар от далечно разстояние на Сандро, но Тер Стеген бе на мястото си и предотврати опасността.

Все пак футболистите на Барселона не успяха да стигнат до попадение през първата част, като основна заслуга за това имаше добре подредената отбрана на Малага.

Статуквото се запази и след почивката. Възпитаниците на Луис Енрике стесняваха обръча около наказателното поле на съперника, но така и не съумяваха да нанесат решителния си удар.

Все пак в 57-ата минута домакините можеха и да бъдат наказани след отлична възможност, открила се пред Хуан Карлос, който обаче не успя да се възползва от неразчетено излизане на Тер Стеген и да насочи топката в опразнената врата.

В 68-ата тимът на Малага остана с човек по-малко на терена след като Диего Йоренте фаулира грубо, тръгналия на скорост Неймар. Главният арбитър Рикардо Бенгоечеа показа директен червен картон, което доведе до сериозни протести от страна на гостуващия щаб.

Въпреки численото си преимущество каталунците все така се затрудняваха с намирането на целта. В 81-ата минута удар с глава на Иван Ракитич премина опасно близо до вратата на тима от „Ла Росаледа“.

В продължението на срещата много опасен удар на Неймар от близко разстояние бе спасен от страхотния тази вечер Карлос Камени.

Малко след това и Хуан Карлос от състава на Малага бе изгонен от главния рефер, но в крайна сметка усилията на домакините да отбележат гол удариха на камък и така двата отбора завършиха при нулево равенство.

По този начин Барселона остана на втора позиция в класирането с актив от 26 точки, на една зад лидера Реал Мадрид, който по-късно тази вечер излиза срещу градския съперник Атлетико. Тимът на Малага пък е 10-ти с 16 пункта.