Дженоа унищожи Ювентус за едно полувреме, синът на Диего Симеоне бележи два пъти (резултати+репортажи)

Бианконерите с трета загуба този сезон, Аталанта не спира да мачка

Ювентус допусна трета загуба в Серия А този сезон след 1:3 като гост на Дженоа. За последно "бианконерите" претърпяха поражение от Милан (0:1) на 22 октомври. Оттогава насам те записаха 5 победи и 1 равенство във всички турнири, а днес им е най-тежката загуба за сезона.

Дженоа напълно унищожи "Старата госпожа" още през първото полувреме, като водеше с 3:0 на почивката.

„Бианконерите” знаеха, че Милан победи снощи и се нуждаеха от победа, за да запазят разликата от 7 точки на върха.

Гонсало Игуаин не беше рискуван от началото поради мускулен проблем, появявайки се в 53-ата минута, докато Андреа Бардзали, Пауло Дибала и Марко Пяца бяха контузени. Домакините бяха без водещия си голмайстор Леонардо Баволети, плюс наказаното дуо Мигел Велосо и Лукас Орбан.

Юве бе спечелил пет от последните си шест срещи с Дженоа. За последно бе загубил на „Луиджи Ферарис” през октомври 2014 г.

Началото бе паметно. Джиджи Буфон направи три спасявания, включително едно с помощта на Алекс Сандро, но не успя да направи нищо при четвъртия опит отстрана на Джовани Симеоне в 3-ата минута.

Десет по-късно отново Симеоне заби, като този път засече с летящ плонж центриране на Дарко Лазович.

Любопитното е, че Джовани Симеоне вкара срещу Ювентус в Серия А 6084 дни след като това стори неговият баща Диего (Ювентус – Лацио 0:1 през април 2000).

Кошмарът за Юве придоби мащабни размери, когато в абсолютен хаос Алекс Сандро си отбеляза автогол, а отбраната в черно-бяло дремеше.

За първи път от октомври 2005 г. насам (срещу Милан) Ювентус допусна три гола в Серия А за едно полувреме.

Денят стана още по-лош, когато Бонучи разтегна и моментално поиска смяна.

Крайното 1:3 оформи Миралем Пянич от свободен удар в 82-ата минута.

Юве довърши мача с 10 човека, след като Дани Алвеш получи контузия при извърши три смени от Масимилиано Алегри.

По този начин Юве остава със своите 33 точки на първото място, като авансът им пред Милан вече е само 4 точки.

Аталанта записа 6-а поредна победа след 2:0 над Болоня, а освен това има 8 победи в последните си 9 мача и няма загуба от 21 септември.

Андреа Мазиело и Ясмин Куртич бяха точни за отбора на Джан Пиеро Гасперини във всяко от полувремената.

„Бергамаските” са 4-и с 28 точки, колкото има и Лацио, изоставайки с 1 на Милан.

Александър Тонев отново не игра за Кротоне при равенството 1:1 със Сампдория у дома, което бе достатъчно, за да бъде отлепено дъното за сметка на Палермо на Ивайло Чочев. Тонев е контузен и не беше в групата за мача.