Манчестър Юнайтед не спечели четвърто поредно домакинство във Висшата лига (ВИДЕО +СНИМКИ)

Моуриньо беше изгонен в трибуните за протести, а Юнайтед остана на 8 точки от топ 4 след 1:1 с Уест Хем

Манчестър Юнайтед не можа да спечели четвърто поредно домакинство във Висшата лига за първи път от февруари 1990 година след 1:1 с Уест Хем в 13-ия кръг и остана на осем точки от топ 4 в класирането. Това беше четвърто поредно равенство за Юнайтед на „Олд Трафорд” в първенството.

Днес Бастиан Швайнщайгер за първи път беше в групата за мач от Премиършип под ръководството на Моуриньо, но така и не се появи в игра.

Още във втората минута Пайе спечели свободен удар отдясно, центрира отлично и Диафра Сако се измъкна от Златан Ибрахимович, за да прониже Де Хеа отблизо за 1:0 в полза на „чуковете”.

„Червените дяволи” тръгнаха напред в търсене на изравнителен гол и стигнаха до него сравнително бързо в 21-ата минута. Пол Погба копна през центъра за Златан Ибрахимович, който се справи с опеката на Джеймс Колинс и преодоля Дарън Рандолф - 1:1.

Пол Погба получи жълт картон за симулация в 27-ата минута, а Жозе Моуриньо беше изгонен в трибуните за втори път този сезон, защото изрита бутилка минерална вода в яда си.

Джеси Лингард изпусна отличен шанс в 34-ата минута и под натиска на Колинс би над целта след умело свалена топка от Ибрахимович. Маркъс Рашфорд проби сам и стреля по-добре, но Рандолф изби с крак три минути по-късно.

Натискът на Юнайтед се засили в последните минути на първата част, но Ибрахимович пропиля удобно положение с шут покрай целта, а Анжело Огбона решително застана на пътя на нов удар на шведа след пас на Погба.

Уест Хем беше сериозно натиснат през първата част, ала надигна глава след почивката и все по-често поглеждаше към вратата на съперника. Диафра Сако засече с глава центриране на Пайе от корнер и параболичната топка падна върху мрежата зад вратата.

Пайе опита да изненада Де Хеа в близкия ъгъл от фаул, но испанският страж отрази, а при последвалия корнер Лансини с глава прати пред голлинията и там домакините успяха да изчистят.

Изгоненият Моуриньо реагира и пусна Рууни и Мхитарян от пейката в средата на втората част и веднага Уейн Рууни стреля, но на уцели добре топката и нямаше проблеми за вратаря.

Рандолф се справи с топовно воле на Лингард, а гол на същия този Джеси Лингард отблизо беше отменен заради засада. Вратарят на „чуковете” правеше страхотен мач и изби и воле на Златан на втора греда с един крак.

Погба не успя със задна ножица, а Уест Хем пропусна най-добрия си шанс да спечели мача в 87-ата минута, когато резервата Ашли Флетчър отблизо стреля в тялото на Де Хеа.

В последните минути Флетчър изпусна още един шанс отблизо, а Рууни трябваше да бие от малък ъгъл вдясно, но така и не го направи и мачът остана без победител.

Манчестър Юнайтед е шести с 20 точки, а четвъртият Арсенал има 28 в битката за място в Шампионска лига. Уест Хем е с 12 точки на 16-а позиция, само с една над опасната зона.