Херта постави клубен рекорд при обрат над Майнц (ВИДЕО)

Ведад Ибишевич вкара и двата гола за 2:1 и стигна 100 гола, Херта е единственият безгрешен отбор у дома

Херта остана единственият безгрешен домакин в Бундеслигата и направи обрат за 2:1 срещу Майнц в последна среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Два гола на Ведад Ибишевич закръглиха попаденията му на 100, а за Майнц вкара 20-годишният дебютант Аарон Сейдел.

В четвъртък вечер стана ясно, че Майнц отпада от Лига Европа след 0:0 като гост на Сент Етиен и така отборът, който държи правата на Тодор Неделев трябваше да се справя освен с умората и с разочарованието от убитите европейски мечти.

„Старата дама” доминираше в началото и техният голмайстор Ибишевич би с глава над целта, а после накара вратаря Йонас Льосл да спасява пред почти 38 000 на "Олимпиящадион".

Майнц не предлагаше почти нищо в атака, но изненадващо поведе в 25-ата минута чрез дебютанта Аарон Сейдел, който отблизо използва пас на аржентинеца Де Бласис за 1:0.

Херта се възстанови бързо и изравни 11 минути по-късно с 99-ия гол на Ибишевич, който се обърна и намери долния ъгъл след подаване на Саломон Калу.

В 62-ата минута френският халф Жан-Филип Гамин остави гостите с 10 души след втори жълт картон и пет минути след това Ибишевич обърна мача със стотния си гол – 2:1 в 67-ата минута.

14 минути преди края босненецът също беше изгонен с втори жълт картон и рискуваше да хвърли на вятъра всичко добро в този мач, но прекият свободен удар на Юнус Мали срещна напречната греда на домакините и Херта постигна клубен рекорд с шести пореден успех у дома.

Берлинчани са трети с 24 точки, колкото има и четвъртият Айнтрахт (Франкфурт), докато Майнц е девети със 17 точки.