Дел Потро изравни резултата във финала на купа "Дейвис"

Аржентинецът постигна петсетова победа над Марин Чилич

Аржентина изравни резултата срещу домакина Хърватия на 2:2 победи във финала на турнира по тенис за купа "Дейвис", след като Хуан Мартин Дел Потро надделя над Марин Чилич със 6:7(4), 2:6, 7:5, 6:4, 6:3 в мача между първите ракети на двата отбора.

Чилич пласира 34 аса, но пропиля аванс от два сета и допусна обрат.

Дел Потро намали след пробив в 12-ия гейм на третата част, а след това отново проби в края за 6:4, за да изравни резултата в сетовете.

Решаващата пета част започна равностойно, но след 3:3 аржентинецът взе три поредни гейма, за да триумфира след 4:53 часа игра.

Така след ключовия последен сингъл по-късно днес между Иво Карлович и Федерико Делбонис ще бъде определен новият носител на трофея.