Черноморец 1919 приключи полусезона с победа

Черноморец 1919 приключи есенния полусезон на „А” Областна футболна група с победа. На стадиона във Ветрен, възпитаниците на Нено Ненов се наложиха с 3:2 над СФК Свети Никола.

Черноморец 1919 приключи есенния полусезон на „А” Областна футболна група с победа. На стадиона във Ветрен, възпитаниците на Нено Ненов се наложиха с 3:2 над СФК Свети Никола. „Акулите” водеха с 3:0 на полувремето, но през втората част гостите успяха да върнат две попадения.

Двубоят започна ударно за Черноморец. Не бяха изминали 180 секунди игра, когато Слави Костенски засече с глава центриране от корнер на Жулиен Парушев, откривайки резултата. В 12-ата минута бившият играч на Свети Никола Асен Джамбазов удвои аванса на домакините. Той бе изведен чудесно от Християн Георгиев и сам срещу вратаря не сгреши. В 33-ата минута Черноморец получи правото да изпълни дузпа. Ударът от бялата точка на Жулиен Парушев, обаче бе отразен от вратаря на „светиите” Здравко Недялков. Все пак, в 39-ата минута авансът на „акулите” придоби класическо измерение. Жулиен Парушев не прати топката за трети път в мрежата на гостите с прекрасен удар от границата на наказателното поле.

През втората част настъпи отпускане в редиците на Черноморец, което доведе до до две попадения в тяхната врата. В 57-ата минута Георги Иванов намали изоставането на своя отбор. Само 120 секунди по-късно Мирослав Загорски върна интригата в мача, правейки резултата 3:2. До края на срещата Черноморец отново пое инициативата и на няколко пъти можеше да сложи точка на спора, но множество пропуски го лишиха от това. В 80-ата минута пък удар на Жулиен Парушев от фаул разтресе лявата греда.

Състав на Черноморец 1919: М. Димитров, Д. Тодоров, Т. Стоев, Д. Белчев, Хр. Георгиев, Сл. Костенски, Ил. Иванов, М. Ралев, Ж. Парушев, Ас. Джамбазов, Р. Грозев

Резерви: Я. Костадинов, П. Парушев, П. Георгиев, Ил. Русев, Евт. Димитров, С. Русев, Р. Стоянов