Треньор на Бостън изравни рекорд, Отава с четвърта поредна победа в НХЛ

Домакински поражения за два от лидерите в НХЛ Едмънтън и Ню Йорк Рейнджърс

Четирима различни гомайстори записаха имената си при поледата на Бостън над Тампа Бей с 4:1 в среща от първенството на НХЛ, а Бостън с 24 точки се доближи до първите три отбора в Атлантическата дивизия. Точно над тях е Тампа Бей с 27, на 4 от лидера Монреал. Джими Хейс вкара първото си попадение през сезона, като в 37:33 минута направи 3:0. Преди него в началото на втората третина се разписаха Доминик Мур и Дейвид Бейкс при числено превъзходство. През третия период дойде времето и на Давид Пастраняк да вкара 13-ото си попадение от началото на сезона, увеличавайки преднината на 4:0 и по този начин в момента е водещият голмайстор на отбора. Вратарят им Туука Раск спаси 30 удара, но капитулира един път- в 57:21 минута, когато вкара Джонатан Дрюен.

Клод Жюлиен води отбора като треньор в своя мач номер 726, изравнявайки единствения жив член на Залата на славата Милт Шмид, който в момента е на 98 години.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Едмънтън отстъпи с 1:2 на свой терен от Аризона Койотис. Вратарят на победителите Майк Смит спаси 41 удара, а победното попадение беше дело на Джейми Макгин 3:44 минути преди края. Макгин излезе сам срещу вратаря Кам Талбът и мушна шайбата покрай стика му. Милан Лучич вкара за домакините, а другото попадение за Койотис беше дело на чешкото крило Радим Върбата.

Филаделфия се наложи с 5:3 над Калгари като домакин, а вратарят Антъни Столарц спаси 29 удара при първия си мач в НХЛ изобщо. Той се превърна и в първият вратар, роден в Ню Джърси, който е пазил в мач от НХЛ. Австриецът Михаел Рафъл, Якуб Ворачек, Крис ВандеВелде, Уейн Саймъндс и Роман Любимов вкараха за Флайърс при първата победа на отбора в последните три мача.

Ню Йорк Рейнджърс отстъпи с 0:2 на Отава с 32 спасени удара на вратаря на гостите Крейг Андерсън, което е негов трети шътаут през сезона. Сенатърс, които са вече 2-и в Атлантическата дивизия, регистрираха четвърта поредна победа. Жан-Габриел Паго и Марк Стоун се разписаха за успеха през втората третина на мача.