Трипъл-дабъл на Леброн и рекордни точки за Ървинг за нова победа на Кливланд

Хюстън победи със 130:114 точки Портланд и се изкачи на 4-о място в Западната конференция

Кайри Ървинг вкара рекордните за сезона 39 точки, 19 от тях в четвъртата част при успеха на шампиона Кливланд със 112:108 точки над Филаделфия. Звездата на тима ЛеБрон Джеймс завърши мача с трипъл-дабъл, вкарвайки 26 точки плюс добавени в личната му статистика 10 борби и 13 асистенции. Кевин Лав завърши мача с 25 точки и 11 борби. Актуалните шампиони записват четвърта поредна победа и вече имат баланс от 13 победи и 2 загуби, като водят в Централната дивизия.

Хюстън победи със 130:114 точки Портланд и се изкачи на 4-о място в Западната конференция. 38 точки вкара Джеймс Хардън, добавяйки и 10 асистенции. Ерик Гордън добави 26, в това число 6 тройки. Общо отборът вкара 10 тройки, което е изравнен рекорд на Голдън Стейт и Кливланд от миналия сезон, когато въпросните отбори имаха 16 поредни мача с 10 тройки минимум.

Индиана се наложи над Клипърс с 91:70 точки, но се намира на 7-а позиция в Източната конференция, докато отборът от Лос Анджелис е на 3-о място на Запад. Глен Робинсън Трети и Майлс Търнър вкараха по 17 точки всеки от тях за Пейсърс, а Клипърс регистрира второ поредно поражение и общо 4-о за сезона. Ал Джеферсън добави 16 точки и 8 рибаунда за победителите, а Блейк Грифин се отличи с 16 точки и 9 отнети от таблото топки за гостите.

Лейкърс върви доста по-добре в сравнение с последните два сезона и постигна 9-а победа в 18 мача, надделявайки над стабилния отбор на Атланта Хоукс със 109:94 точки. Ястребите са лидери в Югоизточната дивизия с баланс 10/7. Лу Уилямс отбеляза 13 от всичките си 21 точки в последната част на мача, а Джордан Кларксън се отличи с 18. Лейкърс играха без контузените си титуляри Джулиънс Рандъл и Д'Анджело Ръсел, които пропускат втори пореден мач, но отборът успя да ги замести. За гостите от щата Джорджия Кент Бейзмор отбеляза 21 точки, а ветеранът Дуайт Хауърд- 19 точки и 9 борби. Иначе тимът им явно е попаднал в психологическа дупка, след като губи пети мач в последните си 6 срещи, а стартира сезона с 9-2.

В дерби на дъното в Западната конференция Далас Маверикс се наложи над Ню Орлиънс Пеликанс с 91:81. Уесли Матюс вкара 21 точки, 8 в последната четвърт. Отборът от Тексас записва една трета победа в 19 мача от началото на сезона и въпреки нея остава последен в класирането. 5:39 минути преди края Матюс вкара тройка и още един кош, за да даде аванс на своите 72:71, което се оказа и повратен момент в срещата.

Резултатите от НБА тази нощ:
Бруклин – Сакраменто 105:122 (35:31, 24:27, 18:34, 28:30)
Индиана – Лос Анджелис Клипърс 91:70 (23:20, 27:20, 26:18, 15:12)
Орладно – Милуоки 96:104 (29:36, 23:22, 20:21, 24:25)
Далас – Ню Орлиънс 91:81 (26:20, 18:22, 16:18, 31:21)
Портланд – Хюстън 114:130 (35:35, 27:30, 31:31, 21:34)
Лос Анджелис Лейкърс – Атланта 109:94 (21:32, 35:16, 28:29, 25:17)
Филаделфия – Кливланд 108:112 (30:24, 28:28, 23:25, 27:35)
Финикс – Денвър 114:120 (28:29, 15:34, 36:23, 35:34)

В Гърция: Везенков се връща в Олимпиакос

Българската баскетболна звезда приключва с НБА

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството