2. - Италия
  3. "Летящите магаренца" изритаха Гълъбинов и Новара от турнира за Купата на Италия (ВИДЕО)

Киево отстрани Новара след 3:0 на своя "Марк Антонио Бентегоди"

Андрей Гълъбинов игра цял мач при отпадането на неговия Новара в 4-ия кръг за Купата на Италия след загуба с 0:3 като гост на елитния Киево.

И двамата треньори – Роландо Маран и Роберто Боскалия, бяха заложили на микс между титуляри и резерви за този мач.

Разликата в класите обаче си каза думата и централният нападател на „Летящите магаренца”  Роберто Инглезе набързо наклони везните в полза на Киево с два гола в 27-ата и 30-ата минута, като вторият беше от дузпа.

Словенският национален защитник Бошкян Сесар реши всичко още 4 минути след паузата с трети гол.

Гълъбинов остана на терена до края на мача, но Новара не можа да вкара дори почетен гол.

На осминафиналите Киево ще гостува на Фиорентина.

По-рано тази вечер втородивизионния Чезена изненада Емполи и го победи като гост след продължения.