2. - Други
  3. Първа победа за Лориен с новия треньор

Първа победа за Лориен с новия треньор

Лориен удари Рен с 2;1, Лил прекъсна лошата серия с 4:2 над Каен

Последният Лориен постигна първа победа при новия си треньор Бруно Казони и надделя с 2:1 у дома над 4-ия Рен в междинния 15-и кръг на Лига 1. Казони спечели от третия си опит, след като бе назначен на 8 ноември и записа загуба и равен в първите си два мача начело.

Централният защитник Микаел Сиани даде преднина на Лориен в 28-ата минута, но бретанците изравниха само 4 по-късно чрез котдивоареца Джовани Сио.

Втората част започна по перфектния начин за домакините и те поведоха отново с първата си атака чрез деветката Абдул Варис.

До края Рен направи само един голям пропуск и продължава с много слабите изяви далеч от дома, където е загубил пет от седемте си гостувания през сезона.

Лориен остава на последната 20-а позиция, но поне вече има 11 точки, само на 2-3 зад групата отбори в дъното. Рен е 4-ти с 24, но може да бъде изместен от няколко отбора с по 23 и 22 точки - Лион, Гинган и Бордо.

В битка между отбори от втората половина на таблицата Лил прекъсна серията от 4 кръга без успех и надви Каен у дома с 4:2.

Голмайсторът от финала на Евро 2016 Едер изведе Лил напред, а тунизиецът Наим Слити удвои в 24-ата минута. Жулиен Фере намали бързо за гостите и почивката дойде при 2:1.

„Кучетата” решиха всичко за две минути с голове на резервата Де Превил в 64-ата минута и португалеца Рони Лопес в 65-ата, а Рони Роделин оформи крайното 4:2 шест минути преди края.

Загубата вкара Каен в серия от четири кръга без успех. Лил и Каен имат по 14 точки над опасната зона.