Новакът Дижон спря победния рейд на Монако (ВИДЕО)

Късен гол в 87-ата минута обърка плановете на Леонардо Жардим

Новакът Дижон спря серията от пет поредни победи на Монако във всички турнири и измъкна 1:1 с гол в 87-ата минута като домакин в 15-ия междинен кръг на Лига 1.

С точката Монако изпусна да излезе сам на върха и е първи с 33 точи, но само по голова разлика преди Ница, който е с мач по-малко, а ПСЖ също има мач в запас и точка пасив.

На стадион „Гастон Жерар” всичко почна добре за „монегаските” и вратарят на Дижон Баптис Рейне изби един удар точно в краката на Гуидо Карийо, а за аржентинеца не беше трудно от непосредствена близост да вкара за 1:0.

Отборът на Леонардо Жардим сякаш смяташе, че леко ще надвие новака, който в четири поредни кръга преди този мач нямаше успех.

Жардим пусна Фалкао през втората част на смяна, но в 83-ата минута направи и дефанзивна промяна, а съдбата му обърна гръб в 87-ата минута. Лоис Диони отклони с глава към втората греда и там Фредерик Самаритано прониза Субашич – 1:1.

Монако ще се надява на грешки в сряда на Ница, който гостува на Гинган и ПСЖ, който посреща Анже. Дижон е 14-и с 15 точки.