2. - Италия
  3. Торино чака продължения, за да вкара четири на отбора на Гатузо (ВИДЕО)

Торино чака продължения, за да вкара четири на отбора на Гатузо (ВИДЕО)

Контузия при извършени смени и вратарско спасяване не позволиха на Пиза да поднесе голяма изненада

Торино не можа да вкара на водения от Дженаро Гатузо Пиза за 90 минути, но после се отпуши и наниза цели четири гола за 4:0 в 4-ия кръг за Купата на Италия.

На своя „Олимпико” в Торино Синиша Михайлович бе дал почивка на Джо Харт, Андреа Белоти, Адем Ляич, Даниеле Базели, Яго Фалке и Давиде Запакоста.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа на бразилския футболен отбор Шапокоензе. Трагедията напомни на онзи отбор на Торино, който също загина при самолетна катастрофа през 1949 година и играчите на „биковете” носеха черни траурни ленти на ръцете.

Пиза на Гатузо удържаше без гол, а Синиша Михайлович пусна Ляич и Белоти от пейката. Може би ключовият момент дойде в 74-ата минута, когато Андреа Ладзари от гостите се контузи и Пиза, играещ в Серия Б, остана с човек по-малко, защото Гатузо вече бе извършил трите си смени.

Макси Лопес нацели греда, а Падели направи спасяване и попречи на Лисузо да вкара победен гол за Пиза.

Адем Ляич с бомбен шут откри в началото на двете продължения по 15 минути и гостите рухнаха.

Ляич веднага след това удари греда, но после Макси Лопес, Лука Бой и Белоти с глава оформиха разгромното и незаслужено за гостите 4:0.

На осминафинал Торино ще играе с Милан през януари.