2. Лудогорец
  3. Вандерсон за 4-ти път наказа Левски

Вандерсон за 4-ти път наказа Левски

Лудогорец спечели пета поредна домакинска победа срещу "сините"

* Вандерсон отбеляза четвъртия си гол в шампионатен мач срещу Левски -той е и най-резултатният играч на разградчани в двубоите със сините. Марселиньо реализира третото си попадение в мрежата на тима от „Герена". Голове имат още Мисиджан (2), Кишада, Моци и Кешерю.

* Лудогорец спечели пета поредна домакинска победа срещу Левски за първенство. Предишната отново бе с 2:1.

* Лудогорец е загубил само едно от 8-те си домакинства на Левски в елита - на 7 декември 2013. Разградчани спечелиха останалите 7 срещи.

* За втори път Лудогорец обръща  Левски  за  първенство. Предишният път бе на „Герена" - 3:2 на 11 май 2014 година.

* За 4 дни Левски инкасира втора поредна загуба в първенството, като и 8 двата случая допусна обрат. Предишният бе с 1:2 от Локо Пд на „Герена".

* Поражението в Разград бе първото за Левски при гостуване - така вече всичките отбори в Първа лига са губили далеч от дома.

* Нападателят Бабатунде Аденижи сложи край на черната си серия без точен изстрел в първенството. Головата му суша продължи 691 минути -11 часа и 31 минути! Предишното му попадение бе при 2:0 над Пирин Бл на 17 септември.