Бразилско бижу блести за Ботев при ценна победа над Пирин в Коматево (ВИДЕО)

„Канарчетата“ сломиха съпротивата на "орлетата", Жоао Пауло се изравни с Клаудио Кешерю при голмайсторите

Отборът на Ботев (Пловдив) взе важни три точки, побеждавайки Пирин с 3:2 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. В основата на успеха на пловдивчани бе Жоао Пауло, който спечели дузпа, направи асистенция и на свой ред отбеляза гол.

Тодор Неделев откри резултата в Коматево, разписвайки се от 11-метров наказателен удар в 21-ата минута. В 25-ата Станислав Костов изравни, но само три по-късно Омар Косоко изведе отново „жълто-черните“ напред. Жоао Пауло направи резултата 3:1 в 58-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал Станислав Костов отбеляза втория си гол в срещата. Дискусионна ситуация се разигра в продължението на първата част, когато Радослав Терзиев игра с ръка в наказателното поле на Ботев, но главният съдия Георги Давидов прецени, че не е имало умисъл в действията му.

Въпреки всичките кадрови проблеми, възпитаниците на Николай Киров изнесоха много добър мач и показаха, че заслужават да намерят място в челната шестица.

След равностойни начални десетина минути, първата по-сериозна опасност се откри пред домакините в 11-ата минута, когато груба грешка в отбрана на Румен Сандев можеше да бъде наказана от Жоао Пауло. Стражът на „орлетата“ Красимир Костов обаче изпревари бразилеца и улови топката.

В 19-ата минута отново Пауло бе в центъра на събитията, след като нахлу отдясно в наказателното поле на Пирин и бе препънат от Сандев, а реферът Давидов посочи бялата точка. Тодор Неделев застана зад топката и въпреки усилията на вратаря на гостите да го разконцентрира, капитанът на „канарчетата“ се разписа безапелационно в долния десен ъгъл.

Само четири минути по-късно обаче, бившият ботевист Станислав Костов изравни резултата, след като Меледже сбърка и му предостави топката на тепсия от около 15 метра.

Все пак радостта на пиринци не продължи дълго, защото в 28-ата минута след изключително красива комбинация и двойно подаване между Омар Косоко и Жоао Пауло, френският нападател бе изведен на чиста позиция и не сбърка от близко разстояние.

В минутите след третото попадение в срещата, головите опасности липсваха, докато не се стигна до продължението на първата част, когато игра с ръка на Радослав Терзиев в наказателното поле на Ботев бе подмината от главния арбитър.

След почивката гостите наложиха сериозна преса на своя съперник, но така и не съумяха да се разпишат.

Вместо това при една от опасните контраатаки на Ботев отново Жоао Пауло се превърна в герой за своя тим. В 58-ата минута бразилецът матира Красимир Костов за трети път, разписвайки се с плътен удар по диагонала. Това бе 12-то попадение на сметката на Пауло, който по този начин се изравни с нападателя на Лудогорец Клаудиу Кешерю на върха в голмайсторската класация.

Малко по-късно Цветомир Панов имаше отлична възможност да реши всичко в срещата, но ударът му от малък ъгъл не изненада вратаря на благоевградчани.

Секунди преди последния съдийски сигнал Станислав Костов намали резултата, след като бе изведен от Димитър Благов и отблизо прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

По този начин Ботев се изкачи на седма позиция в класирането с актив от 24 точки, докато Пирин остана на 11-то място с 19 пункта.