Кайри Ървинг донесе коледни кошмари на Голдън Стейт в голяма драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът Кливланд обърна Голдън Стейт от 14 точки изоставане с кош на Ървинг 3,4 секунди преди края за 109:108

Кайри Ървинг се оказа кошмар за Голдън Стейт Уориърс и на Коледа, като вкара 3,4 секунди преди сирената, за да донесе победата на шампиона Кливланд Кавалиърс със 109:108 в големия мач от НБА тази нощ.

Ървинг тръгна сам при атаката, Клей Томпсън блокира коридора му под коша, но той просто се обърна и стреля точно над ръката на Клей за двете точки, които обърнаха мача. Срещата беше повторение на миналогодишния финал в НБА, когато Кливланд изоставаше с 1-3 в серията, но успя да спечели с 4-3. Кошът на Ървинг напомни за онази тройка в последната минута на мач №7 във финалите миналия сезон, донесла първата титла на Кавалиърс от 52 години насам.

В последната атака Кевин Дюрант, който завърши с 36 точки, имаше възможност да обърне всичко в полза на Уориърс, но ветеранът Ричард Джеферсън го извади от баланс и от пода Дюрант стреля безнадеждно далеч. Победата на Кливланд е още по-забележителна, защото те изоставаха с 14 точки в началото на последната 4-та четвърт.

Само на два пъти в мача разликата скачаше над 10 точки, и двата пъти в полза на Голдън Стейт. Леброн Джеймс получи почивка в началото на последната четвърт и точно тогава Уориърс дръпнаха с 14 точки напред. Обратът обаче бе факт след някои необмислени стрелби на Голдън Стейт и проява  на много воля и характер от домакините.

Леброн завърши с 31 точки и рекордните за него през сезона 13 борби. Кайри Ървинг направи 25 точки, а Кевин Лав – 20. Ричард Джеферсън отново се включи отлично и направи две страховити забивки през звездите на Уориърс.

За Голдън Стейт Клей Томпсън завърши с 24 точки, Дреймънд Грийн с 16, а Стеф Къри с едва 15, защото вкара само 4 от 11-те си стрелби. Така победната серия на „воините” спря на седем мача.

Собствениците на Бостън Селтикс продават отбора?

Бостън Баскетбол Партнърс искат да продадат всички акции до 2028г.