2. - Испания
  3. Жива легенда на Бетис удължи неприятната серия на новака Леганес (ВИДЕО)

Жива легенда на Бетис удължи неприятната серия на новака Леганес (ВИДЕО)

Бетис спечели с 2:0 у дома и избяга далеч пред опасната зона

Бетис победи новака Леганес с 2:0 на своя „Бенито Виямарин” в 17-ия кръг на Ла Лига и се оттласна още повече от опасната зона. Леганес е в лоша серия от вече седем мача без успех във всички турнири. След мача плеймейкърът на Бетис Дани Себайос нарече автора на първия гол Рубен Кастро "жива легенда на Бетис".

През първата част гостите от Леганес удържаха нулевото реми, но рухнаха след паузата.

Ключовият момент беше в 51-ата минута, когато десетката на Бетис Дани Себайос матира защитата на гостите с пас в коридор за набралия скорост отдясно Рубен Кастро и той спокойно прати по диагонала в долния ляв ъгъл.

Голяма грешка на защитник на Леганес с пас назад подари топката на резервата Алекс Алегрия пет минути преди края, той подаде на свободния Кристиано Пичини, а италианецът вкара лесно в десния ъгъл от няколко метра за 2:0.

Бетис събра 21 точки и изравни играещите един срещу друг тази вечер Селта и Малага. Леганес си остава с 16 точки на 16-о място.