Лех (Познан) обърна Берое до 3:1 (ВИДЕО)

Радослав Кирилов бележи за старозагорци, рефери нервираха щаба на Ферарио Спасов

„Берое“ загуби от „Лех“ с 1:3 в първата си контролна среща в Кипър. Старозагорци откриха резултата в 44-ата минута с попадение на Радослав Кирилов. В 74-ата минута Давид Ковнацки изравни със спорно попадение. В 88-ата минута Павел Томчик покачи на 2:1, а в последната минута на редовното време Марчин Робак оформи крайният резултат.

В 30-ата секунда Борислав Цонев изведе Жуниор Мапуку в добра позиция, но ударът на нападателя премина вдясно от вратата.

В 3-ата минута след центриране от фаул встрани на наказателно поле Давид Ковнацки отправи удар с глава, преминал над вратата на Макенджиев.

В 6-ата минута Кохей Като намери Матеас Делич в наказателното поле, но хърватинът бе добре затворен от защитата на „Лех“ и спечели само корнер. След изпълнението на ъгловия удар Матуш Путноцки улови.

_dsc4413

В 16-ата минута Борислав Цонев центрира от фаул в наказателното поле, където Георги Динков стреля с глава, но ударът му премина на сантиметри от левият страничен стълб.

Две минути по-късно Давид Ковнацки получи топката пред наказателното поле и опита удар от 20 метра, преминал на метър вляво от вратата на старозагорци.

В 22-ата минута Веселин Пенев стреля от 22 метра, но право в ръцете на Путноцки.

Две минути по-късно след центриране от корнер вляво от вратата на беройци, топката попадна в непокрития Давид Ковнацки. Нападателя стреля силно от малък ъгъл, но Благой Макенджиев се намеси отлично и изби в корнер.

В 33-ата минута Абдул Тете стреля по земя от дъгата на наказателното поле право в ръцете на Макенджиев.

Минута по-късно Радослав Кирилов преодоля бранител и намери в малкия пеналт непокрития Жуниор Мапуку, който от два метра стреля над вратата.

_dsc4404

В 37-ата минута Атанас Зехиров пробва удар от 23 метра, преминал вдясно на вратата.

Три минути след това Венцислав Василев стреля по земя от границата на наказателното поле право в ръцете на Путноцки.

В 42-ата минута опасен удар на Мачией Макушевски от границата на наказателно поле премина на половин метър вдясно на вратата на Макенджиев.

Минута преди края на редовното време Атанас Зехиров изведе Радослав Кирилов очи в очи със стражът на полския тим и крилото откри резултата – 1:0 за „Берое“.

_dsc4552

В 53-ата минута Мартин Райнов стреля от 27 метра, но встрани от целта.

В 56-ата минута Матуш Путноцки не успя да изрита добре върната към него топката. Кълбото попадна в Карлос Охене, който опита удар от движение, преминал високо над вратата на полския тим.

_dsc4492

Три минути по-късно се разви отлична контраатака за „Лех“. Мачией Макушевски стреля от 15 метра, но Макенджиев се намеси отлично и изби в корнер.

В 69-ата минута Ерик Почански центрира от ляво към Мапуку, който стреля с глава от 7 метра, но отново не успя да намери рамката на вратата.

Минута по-късно конгоанският централен нападател преодоля двама противникови играчи и стреля по земя от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

В 74-ата минута Радослав Майевски центрира от фаул в наказателното поле, където Давид Ковнацки стреля с глава от 5 метра, но Макенджиев прояви невероятен рефлекс и изби. Топката попадна отново на главата на централния нападател, който от метър прати топката във вратата. Първоначално страничният рефер маркира засада, но главният съдия призна попадението – 1:1.

Нервирани, хора от щаба на Берое дори влязоха на терена. В крайна сметка арбитърът посочи центъра.

В 82-ата минута след центриране от корнер над всички се извиси Дариуш Дудка, който отправи удар с глава, но Макенджиев улови без проблеми.

В 88-ата минута Радослав Майевски изведе в чиста позиция Павел Томчик, който очи в очи с Макенджиев вкара за 2:1.

В последната минута на редовното време футболистите на „Лех“ организираха атака по лявото крило. Последва центриране в наказателното поле към Павел Томчик, който леко отклони към Марчин Робак и последният отблизо вкара за 3:1.

На 27 януари (петък) от 15 часа възпитаниците на Ферарио Спасов излизат срещу „Висла“ (Плоцк, Полша) във втората си контролна среща в Кипър.

„Лех“ (Познан, Полша) – „Берое“ (Стара Загора) 3:1
голмайстори: 0:1 Радослав Кирилов 44′, 1:1 Давид Ковнацки 74′, 2:1 Павел Томчик 88′, 3:1 Марчин Робак 90′
„Лех“: 30. Матуш Путноцки, 28. Марчин Васиелевски, 15. Дариуш Дудка, 35. Ян Беднарек, 26. Мачией Вилуш, 55. Абдул Азиз Тете, 14. Мачией Гайос, 17. Мачией Макушевски, 10. Дарко Йевтич, 8. Шимон Павловски, 24. Давид Ковнацки; резерви: 1. Ясмин Бурич, 4. Томаш Кедзиора, 22. Володемир Костевич, 6. Лукаш Тралка, 86. Радослав Майевски, 27. Тимотеуш Пухач, 11. Марчин Робак, 25. Павел Томчук; старши-треньор: Ненад Биелица
„Берое“: 22. Благой Макенджиев, 21. Венцислав Василев (73′ – 19. Пламен Тенев), 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като (84′ – 20. Руси Чернаков), 7. Мартин Райнов (63′ – 27. Том), 24. Матеас Делич (27′ – 18. Атанас Зехиров), 23. Борислав Цонев (46′ – 3. Карлос Охене), 9. Радослав Кирилов (63′ – 13. Ерик Почански), 10. Жуниор Мапуку (77′ – 11. Денислав Станчев); старши-треньор: Ферарио Спасов
жълти картони: Жуниор Мапуку (26′ – опасна игра), Кохей Като (61′ – опасна игра) [„Берое“]
стадион: „Алфа спорт център“ (Ларнака, Кипър)

Двубоя Берое - Лех можехте да гледате пряко тук

Беройци ще останат на кипърска земя до 2 февруари. В петък старозагорци ще се изправят срещу друг отбор от Полша – Висла (Плоцк). Третата контролна среща ще бъде на 29 януари, а съперник в нея е руският елитен отбор УФА. Последната проверка на кипърска земя е планирана за 1 февруари срещу Зирка (Кропивницкий), които са от елитната дивизия на Украйна.