Лазов със седма поредна победа в Анталия

Националът на България за "Купа Дейвис" ще играе ¼-финал

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Лазов се наложи над поставения под номер 8 Хуберт Хуркач (Полша) с 6:2, 5:7, 6:2 след малко повече от два часа игра.

Левичарят от Пазарджик взе първите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част Хуркач успя да изравни след късен пробив.

В решаващия трети сет българинът отново дръпна с 4:0 и след това нямаше проблеми да стигне до крайния успех.

Така Лазов записа седма поредна победа в турнирите "Фючърс", след като миналата неделя триумфира в друга надпреварата на ITF в Анталия.

Той заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а за място на полуфиналите българинът ще играе срещу представителя на домакините Алтуг Челикбилек.

Двамата имат един мач помежду си през февруари миналата година, когато Лазов спечели с 5:7, 6:2, 6:3 също на турнир в Анталия.