3. Жоао Паоло носи първата победа на Лудогорец в контролите (+ВИДЕО)

Жоао Паоло носи първата победа на Лудогорец в контролите (+ВИДЕО)

Бразилецът вкара със страхотно воле на шампиона и носител на купата на Словакия Тренчин

Лудогорец записа първа победа по време на лагера си в Турция. Разградчани се наложиха с 1:0 над шампиона на Словакия и носител на купата на страната Тренчин. Втория си гол в проверките отбеляза новото попълнение Жоао Паоло от Ботев (Пловдив). 28-годишният бразилец се разписа в 39-ата минута с чудесно воле под гредата след центриране на Жуниор Кишада.

Паоло беше точен и в първата контрола – 1:1 срещу руския Арсенал (Тула), а Клаудиу Кешерю се разписа при второто равенство 1:1 – срещу полския Ягелония.

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев използва по традиция две различни единайсеторки.

Първото чисто положение в мача създадоха словаците от Тренчин, които отпаднаха в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Гиорги Беридзе подаде перфектно към Ранхело Янга, но неговият удар беше блокиран от Георги Терзиев

Между 63-ата и 65-ата минута Тренчин създаде две отлични ситуации, като най-чистата пропусна Лоурънс, чийто удар беше избит пред голлинията.

В последните десет минути Лудогорец беше пълен господар на терена и направи редица пропуски. В 80-ата минута Вандерсон бе изведен сам срещу вратаря, но прати встрани. Четири минути по-късно Джонатан Кафу, който е свързван с трансфер тази зима, направи самостоятелен пробив и преодоля вратаря, но капитанът на Тренчин Клешчик изчисти точно пред голлинията. В 86-ата минута и Джоди Лукоки получи пред вратата, но стреля фалцово далеч в аут.

Следващата контрола на Лудогорец е в неделя срещу участника в групите на Лига Европа Заря Луганск, който беше в една група с Манчестър Юнайтед. Мачът отново ще започне в 16:30 ч.

ЛУДОГОРЕЦ - ТРЕНЧИН 1:0 (краен)
1:0 Жоао Паоло (39')

Лудогорец първо полувреме: Стоянов, Сисиньо, Терзиев, Паломино, Ал. Василев, Дяков, Саша, Мисиджан, Жоао Паоло, Кишада, Кешерю

Лудогорец второ полувреме: Дос Сантос, Минев, Моци, Пластун, Натанаел, Анисе, Кампаняро, Вандерсон, Кафу, Лукоки, Марселиньо

Жълти картони: Уде, Шулек (Тренчин), Марселиньо (Лудогорец)