Капитанът Морган спаси преиграването за Лестър на "Прайд Парк" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дарби не успя да изхвърли "лисиците" от ФА Къп

Уес Морган спаси Лестър от отпадане в 4-ия кръг (1/16 финали) на турнира за Купата на футболната асоциация с изравнителен гол за 2:2 срещу Дарби Каунти.

Изоставащи с 1:2 на „Прайд Парк”, „лисиците” си осигуриха преиграване четири минути преди края, когато техният капитан заби с глава при корнер.

Дарби, който е 7-и в Чемпиъншип, беше в пол-позишън, след като Дарън Бент, който си отбеляза нелеп автогол, и Крейг Брайсън, отличил със солова акция, им дадоха комфортен аванс до почивката.

В 86-ата минута Морган се пребори за висока топка при изпълнение на ъглов удар на Демарай Грей и подпечата преиграването на King Power Stadium.

Преди това, в началото на втората част, Грей бе улучил гредата.

В заключителните минути Дарби имаше основателни претенции за дузпа, когато топката срещна стоящата в неестествено положение ръка на Роберт Хут. Марк Клатенбърг обаче подмина ситуацията, а спокойно можеше да посочи бялата точка.

Лестър пък беше близо до трети гол в добавеното време, когато Дани Дринкуотър шутира бързо, но Скот Карсън извади.

Дарби остана без загуба у дома, откакто Стив Макларън им стана мениджър през октомври 2016 г.

Дарби - Лестър 2:2