3. Адениджи блести с два гола при първия успех на Левски в Кипър ВИДЕО+СНИМКИ)

Адениджи блести с два гола при първия успех на Левски в Кипър ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" се наложиха с 2:1 в контролата с унгарския Уйпещ

Левски спечели първата си контролана кипърска земя, след като се наложи с 2:1 над унгарския Уйпещ. И двата гола за "сините" вкара Бабатунде Адениджи, а за унгарците точен бе Кириан Азар. Българският тим показа по-качествена игра и заслужено затвори мача при резултат в своя полза. Елин Топузаков направи 11 промени в състава, като ротацията стана след първото полувреме.

Левски доминираше на терена в двубоя, като символичните домакини затвориха първата част при резултат 1:0.

В 14-ата минута Бурабия центрира от фаул, но трима футболисти на Левски не успяха да нанесат решаващ удар.

Няколко минути по-късно Сукуна направи сериозен пропуск. Нападателят бе изведен сам срещу стража на унгарците, но не успя да го преодолее, а веднага след това Адениджи пък се подхлъзна и пропусна да завърши атаката с гол.

Опасно прострелно центриране на Прохазка в 38-ата минута бе спряно от вратаря с една ръка.

Натискът на Левски даде резултата малко преди почивката. В 43-ата Бурабия изведе отляво Адениджи, който пусна технично топката между краката на вратаря за 1:0.

Елин Топузаков замени на почивката Александър Алкесандров, Димитър Пиргов, Прохазка и Аниете, като на тяхно място вкара Сърджан Лукин, Веселин Минев, Франсис Нар и Антонио Аниете.

В 52-ата Аниете получи в малкия пеналт и с петичка върна технично към Адениджи, който от точката за дузпа разстреля вратаря за 2:0.

В 58-ата след центриране от корнер футболист на Уйпещ от малка дистанция нанесе удар с галва, но Кръстев отби, топката срещна бранител в синьо и се насочи към голлинията, а Килиан Азар бе на правилното място и добута кълбото за 2:1.

Божидар Краев замени Георги Костадинов, а Димитър Шейтанов смени стража Николай Кръстев.

В игра също се появиха Антон Огнянов и Симон Сандберг, заменили Сашо Александров и Яблонски. Елин Топузаков направи пълната промяна със смяната на Бурабия, Адениджи и Де Ноойер, като на тяхно мяст о вкара Юруков, Станислав Иванов и Ивайло Найденов.

Димитър Шейтанов се представи отлично под рамката на вратат, като в 80-ата минута направи страхотно спасяване и след удар на противников футболист от 2-3 метра успя да отклони в гредата и да запази резултата в полза на „сините”.

Резултатът остана непроменен и Левски се поздрави с победа над унгарския си съперник.

Следващата проверка на „сините” на кипърска земя е срещу руския УФА на 2 февруари.