Торино пак поведе и не победи (ВИДЕО)

Аталанта заслужи точката като гост, изпусна и златен шанс да надвие "биковете"

Торино за пореден път изпусна аванс в мач от Серия А този сезон и направи 1:1 у дома в високо летящия Аталанта в ранния неделен двубой от 22-ия кръг.

„Биковете” бяха спечелили едва един от последните си седем мача преди днешната среща, но бяха обнадеждени от завръщането на звездата им в атака Андреа Белоти след наказание. Аталанта нямаше победа като гост над този съперник от април 2007 година, вече почти 10 години.

Торино натисна в началото и Антонио Барека направи отличен пробив по лявото крило в 16-ата минута, центрира прецизно и Яго Фалке с глава даде аванс на домакините. „Бергамаските” са любимата жертва на испанеца, като той им вкара за пети път в пет мача.

След гола тенденцията се обърна и гостите заиграха по-добре. Барека имаше късмет да не си вкара автогол и насочи с глава върху напречната греда, а Джо Харт изби удари на Кеси и Алехандро Гомес.

Аталанта изравни заслужено в средата на втората част. Ясмин Куртич центрира отдясно и Андреа Петаня се справи с прекия си пазач, за да направи 1:1.

Куртич изпусна златен шанс да направи пълен обрат, но съвсем сам от 10-ина метра би над целта.

В края и двата тима търсеха победен гол, но Ляич беше много близо от фаул, Барека блокира удара на Петаня, а Белоти прати встрани по диагонала.

Торино е 9-ти с 31 точки, докато Аталанта е над тях с 39 на шеста позиция.