Продължават силните изяви на Кълъмбъс и Минесота в НХЛ

Лидерът Вашингтон загуби при гостуването на Айлендърс

Кълъмбъс Блу Джакетс победи с 6:4 Рейнджърс в едно от дербитата на Източната конференция в НХЛ и остава на 2-о място със 70 точки, на 2 от лидера Вашингтон. Сет Джоунс вкара два гола за успеха, а Александер Венберг добави един и подаде за още две шайби. Брандън Саад се отличи с гол и пас, а останалите точни изстрели бяха за сметките на Ник Фолиньо и Мат аклвърт. След като направиха клубен рекорд от 16 поредни победи и в един момент оглавяваха конференцията, Блу Джакетс сега имат 6 успеха в последните си 13 срещи. Рейнджърс е на 5-а позиция на Изток, а четирима състезатели вкараха по едно попадение за тях.

Минесота Уайлд е другата приятна изненада на сезона, а отборът разби с 5:2 Едмънтън и води с 5 точки пред Сан Хосе на Запад. Тайлър Граовац вкара два пъти, а останалите три точни попадения бяха на Джейсън Зукър, Зак Паризи и Крис Стюърт. Вратарят им Дарси Кюлмпер спаси 41 шута към рамката си.

Сан Хосе, който за момента е основен преследвач на Уайлд, спечели с 3:1 на свой терен срещу Чикаго. Томас Хертъл вкара победния гол 2:03 преди края на редовното време, след като Патрик Марло се отличи с 499-ия си гол в кариерата. Това е 7-а победа за Акулите над Чикаго в последните им осем срещи. Хертъл, който пропусна 32 мача заради контузия в коляното, бележu първи гол от 27-и октомври насам. Накрая Джо Павелски оформи крайното 3:1 на празна врата секунди преди сирената.

Анахайм, друг от сериозните отбори в Тихоокеанската дивизия, отнесе с 5:1 у дома Колорадо. Шведският нападател Якоб Силфверберг вкара два гола за успеха, а вратарят Джон Гибсън спаси 28 шута. Рикард Ракел, Корбиниън Холцер и Кам Фаулър също станаха голмайстори днес.

Питсбърг продължава да бъде 3-и на Изток и днес се наложи с 4:2 у дома над Нешвил. Два гола на Патрик Хорнквист, по един на Тревър Дейли и Крис Куниц, както и 37 спасявания на вратаря Мат Мъри се оказаха ключови за успеха.

Лидерът в Лигата Вашингтон падна с 2:3 при визитата на Айлендърс, а резултатът беше оформен в края на третата част, когато паднаха головете на Райън Сторм и Джони Бойчък, обърнали мача от 1:1 до 3:1. За Сторм това е първи гол от 31-и декември насам, когато пак беше точен във важен момент- за 2:1 над Рейнджърс в градското дерби. Бойчък пък вкара на празна врата 1:08 минути преди края на мача. 47 секунди преди сирената Алекс Овечкин вкара за 3:2, което е негов 24-и гол през този сезон. Въпреки това столичани имат 2 точки преднина над Калъмбъс.