Жил Мюлер с лесна победа на старта в София

Той се наложи с 6:3, 6:2 над квалификанта Матиа Бург

Жил Мюлер от Люксембург се класира с лекота за втория кръг на турнира по тенис Garanti Koza Sofia Open с награден фонд 540310 евро. Поставеният под номер 5 левичар стартира с експресна победа с 6:3, 6:2 над квалификанта Матиа Бург (Франция) за 83 минути.

Мюлер, който миналия сезон достигна до полуфиналите в българската столица, наниза 17 аса и спаси всичките 6 възможности за пробив на съперника. Той проби за 4:2, след което спечели шест от следващите седем гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 4:0 във втория, което се оказа решаващо.

Във втори кръг той ще срещне победителя от двубоя между "щастливия губещ" от квалификациите Марко Тепавац (Сърбия) и бившия номер 8 в света Михаил Южний (Русия).

Германецът Седрик-Марсел Щебе пък обърна Теймураз Габашвили от Русия в двубоя между квалификантите с 2:6, 6:0, 6:1 за 98 минути. 26-годишният левичар Щебе, бивш тенисист от топ 100, който в момента е 406-и в класацията на АТP, във втория кръг ще срещне защитаващия титлата си от миналия сезон и номер 4 в схемата Роберто Баутиста-Агут (Испания).