3. Лудогорец стигна до равенство в последната си контрола (ВИДЕО)

Лудогорец стигна до равенство в последната си контрола (ВИДЕО)

„Орлите” направиха 2:2 с Марибор в мач със спорна дузпа за словенците и директен червен картон за Минев

Лудогорец постигна равенство в последната си контролна среща в Турция. Българският шампион направи 2:2 с Марибор.

Горещи емоции и сблъсъци отново не липсваха. Йордан Минев получи директен червен картон в 77-ата минута, след като се спречка със съперник и го наплю. „Орлите” обаче доиграха мача с 11 души, след като в игра влезе Лукас Саша.

Така отборът на Георги Дерменджиев записа 4 победи, три равенства и една загуба. Поражението дойде от полския Термалика (0:1).

В неделя Лудогорец ще изиграе отложеното си гостуване на Монтана в Първа лига. Мачът ще се проведе на националния стадион „Васил Левски”.

Резултатът бе открит още в петата минута. Тогава Козмин Моци допусна сериозна грешка и позволи на Лукас Захович да овладее в наказателното поле, да излезе сам срещу Владислав Стоянов и да се разпише.

Вторият гол за Марибор дойде от дузпа. Захович падна много леко в наказателното поле след контакт с Паломино, който го натисна с рамо. Съдията веднага посочи бялата точка – много спорно решение. Захович застана за топката, би слабо и Стоянов спаси. Реферът обаче нареди ударът да бъде повторен, защото българският вратар излезе пред голлинията преди изстрела. При втория опит играчът на Марибор не сбърка.

Румънският нападател на Лудогорец Клаудиу Кешеру намали изоставането в 64-ата минута. Той вкара красив гол, като прехвърли вратаря Ханданович.

Двадесет минути по-късно Джоди Лукоки се възползва от отличен пас на Абел Анисе и със силен направи 2:2.

Преди това имаше отлични възможности и за двата отбора, като по-опасните бяха пред вратата на Лудогорец. Владо Стоянов обаче демонстрира добър рефлекс и не допусна повече голове.

Лудогорец - Марибор 2:2
0:1 Лука Захович '5
0:2 Лука Захович '31
1:2 Клаудиу Кешеру 64
2:2 Джоди Лукоки 84

Лудогорец: Вл. Стоянов – Й. Минев, Моци, Паломино, Сисиньо, Дяков, Анисе, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки, Кафу
Резерви: Ренан, Пластун, Г. Терзиев, Саша, Кампаняро Мисиджан, Пауло, Кишадa, Кешеру