3. Юве дръпна със седем точки на върха след рутинна победа над Кротоне (СНИМКИ+ВИДЕО)

Александър Тонев игра 78 минути за домакините

Ювентус победи с 2:0 Кротоне в отложен мач, който трябваше да изиграят през декември, когато "бианконерите" изиграха мача си за Суперкупата срещу Милан. С победата си Юве увеличи преднината си пред втория в Серия А Рома на седем точки.

Първата опасност пред една от двете врати дойде от Дани Алвеш, чийто удар обаче пропусна целта. След него шутове на Пауло Дибала и Сами Кедира бяха спасени от Алекс Кордас.

Тоталната доминация на гостите от Торино продължи до края на полувремето, като отново Дибала бе главно действащо лице с няколко опасни, но неточни удара. Малко след половин час игра Игуаин също напомни за себе си, но стражът на Кротоне отново се намеси добре, а домакините останаха без нито един удар към Буфон, който рядко влизаше в обектива на камерите.

15 минути след полувремето Ювентус очаквано откри чрез Марио Манджукич. Хърватинът успя да довкара спасена странична ножица на Марко Пяца и пречупи съпротивата на Кротоне.

Първият удар по посока на Буфон дойде от Диего Фалчинели чак в 62-та минута, но топката бе блокирана от защитник в черно-бяло.

В 74-та минута другото острие в отбора на Алегри Гонсало Игуаин удвои аванса на бианконерите, след като бе намерен от Миралем Пянич на ръба на засадата, напредна, финтира стража и прати кълбото в опразнената врата.

До края на срещата Юве имаха още шансове да оформят класически резултат, но двата им гола бяха достатъчни за пореден успех и още по-сериозната им преднина на върха в Серия А.