Борусия (Д) продължава за Купата след дузпи, Айнтрахт също след обрат (ВИДЕО)

Херта (Берлин) направи три пропуска от бялата точка

Айнтрахт (Франкфурт) ще играе на 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Тимът на старши треньора Нико Ковач победи Хановер 96 на стадион HDI-Арена с 2:1, като до успеха се стигна след обрат.

И трите гола паднаха във второто полувреме. Резултатът бе открит в 57-ата минута от австриеца Мартин Харник. Табел Тауата изравни в 62-ата, а Харис Сефеворич се разписа в 66-ата.

В другата среща от осминафиналите, която се играа по същото време, Борусия (Дортмунд) и Херта (Берлин) стигнаха до продължения и дузпи след равенство 1:1 в редовното време.

Саломон Калу даде преднина за столичани в 27-ата минута на „Сигнал Идуна Парк” след пас на Никлас Щарк. Бързо след почивката обаче домакините изравниха чрез Марко Ройс, който се възползва от пас на Кристиан Пулишич.

В края на мача Дембеле бе много близо да донесе успеха на тима на Томас Тухел, но ударът му профуча покрай гредата.

Продълженията ще се запомнят най-вече с това, че защитникът на Дортмунд Сократис Папастатопулос бе изгонен в края на вторите 15 минути, след както си изкара два жълти картона за по-малко от една минута.

Така се стигна да изпълнение да дузпи. Първата бе изпълнена от Лустенбергер, който пропусна – след ударът му топката се отби от гредата.

За Борусия първи изпълни Дембеле и той бе точен.

Последва нов пропуск за Херта. Този път нервите не издържаха на Дарида. Жестът бе върнат от Пулишич.

Есвайн бе точен от третия път за гостите. След него зад топката застана Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара.

Алиги също бе точен от 11-те метра. Кастро Рондон не сбърка, но опитният Самолон Калу направи трети пропуск, пращайки топката над вратата, за тима от Берлин и така всичко в мача бе решено - 3:2 за Борусия (Дортмунд).

За четвъртфиналите се класираха още Хамбургер, Арминия Билефелд, Байерн (Мюнхен), Борусия (Мьонхенгладбах), Шпортфройнде (Лоте) и Шалке 04.