Гришо Експрес подмина Троицки за 65 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Следващата спирка е полуфинал в събота срещу грузинеца Николоз Басилашвили

Григор Димитров постигна експресна победа с 6-3, 6-3 над сърбина Виктор Троицки и се класира за полуфиналите на ATP турнира в София. Гришо отпразнува победата като грабна селфи стик и се снима на фона на публиката в "Арена Армеец".

Пред погледа на Димитър Бербатов, който беше на първия ред до корта, първата ракета на България Григор Димитров излезе много по-спокоен сърбина Виктор Троицки, който днес празнува 31-ия си рожден ден. Гришо си върна на сърбина за загубения финал в Сидни и отстраняването на "Ролан Гарос" през 2016-а. Балансът между двамата вече е 3:2 в полза на хасковлията.

Григор ще играе на полуфиналите в събота след 18:00 срещу Николоз Басилашвили. Грузинецът направи забележитлен обрат за 0-6, 6-3, 6-3 срещу Мартин Клижан (Словакия) в последния четвъртфинал.

Григор започна трудно, но удържа подаването си в дълъг откриващ гейм на мача и веднага след това успя да пробие противника за 2-0. Публиката пак беше невъздържана на моменти и Троицки имаше претенции при една загубена от него точка, когато хората по трибуните вдигнаха голяма врява още преди да е завършила точката. Димитров налагаше своя стил на игра с разнообразни удари и лесно поведе с 3-0. Сетът вече бе извън обсега на сърбина и Григор не му позволи да се върне в него, затваряйки частта с 6-3 след половин час игра.

Вторият сет започна равностойно до 3-3, когато в ключовия седми гейм Троицки се срина, Григор поведе с 0-40 и го проби с лекота. Димитров в бързо темпо затвърди пробива за 5-3 и изобщо не чака следващ свой сервис гейм, а директно затвори мача с нов пробив за крайното 6-3 и във втората част.

България разгроми Босна и Херцеговина с 3:0 на Европейската отборна купа