Кавани и Ди Мария се вихрят на "Махмут Атлантик" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уругваецът подобри личен рекорд и вече има 25 гола за сезона в Ла Лига, ПСЖ настигна Монако на върха

С два гола на Единсон Кавани и един на Анхел Ди Мария Пари Сен Жермен с лекота победи Бордо с 3:0 като гост в първа среща от 25-ия кръг на Лига 1 и се изравни с Монако на върха с по 55 точки. Кавани подобри личния си рекорд и се разписа в шести пореден мач за шампионите.

Само преди 16 дни ПСЖ помете Бордо с 4:1 на „Махмут Атлантик” за Купата на Лигата, а днес почти нищо не се промени в мач №100 между двата тима във всички турнири.

Още в 6-ата минута Маркиньос потърси Ди Мария с дълга топка напред, но кълбото се отби от главата на Вукашин Йованович, Кавани предугади това и изчака на точното място, за да прати бомбено воле в мрежата от въздуха за 1:0.

Карасо спаси нисък мощен шут на Ди Мария след четвърт час игра, а Кевин Трап се намеси за първи път в 19-ата минута при изстрел с глава на Санкаре.

„Жирондинците” натиснаха в средата на първата част и Трап изби далечен шут на Палоа, а Ролан го улесни като насочи право в него.

Търсещи изравнителен гол, домакините бяха попарени пет минути преди почивката с пас на Марко Верати, който разсече защитата и Ди Мария демонстрира класа с копване над вратаря за 2:0.

Всякакви надежди за някакъв обрат рухнаха веднага след почивката, защото Ди Мария центрира отляво, а Кавани засече с воле от въздуха в обратния ъгъл – 3:0 и 25-и гол на уругваеца за сезона в Лига 1.

Унай Емери си позволи да съхрани силите на най-добрите си играчи и последователно смени Верати, Ди Мария и Кавани.

Бордо натискаше и заслужаваше поне един почетен гол, но така и не стигна до него.

ПСЖ събра 55 точки, Монако е със същия актив и мач по-малко, Ница има 52 и мач по-малко. Бордо остава седми с 36.