Арсенал сломи Хъл Сити с реверанси от съдията Марк Клатенбърг (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алексис Санчес вкара гол с ръка, червен картон за Гибс бе подминат, а Санчес вкара и втори гол при дузпа с червен картон

С доста явни съдийски реверанси Арсенал победи мъчно Хъл Сити с 2:0 у дома в 25-ия кръг на Висшата лига след спорен гол на Алексис Санчес, дошъл след рикошет в ръката му и втори негов гол от дузпа в края. С успеха „артилеристите” изравниха Тотнъм с 50 точки на втората позиция, Манчестър Сити има 49, но „шпорите” и „гражданите” не са играли своите мачове от кръга.

Дали заради анонсирания протест на феновете срещу Венгер, или заради студената вълна със сняг в Лондон, но днес на „Емирейтс” имаше много свободни места.

„Тигрите”, направо преобразени след назначаването на Марко Силва начело, започнаха умело на контри и Умар Ниасе не се сети достатъчно бързо да засече опасно центриране на Лазар Маркович пред вратата. Камил Гросицки центрира за Ниасе, който този път стреля с глава, Чех обаче спаси.

Алексис Санчес овладя отбита топка, остави двама на земята с финт, но от чиста позиция насочи покрай вратата в 17-ата минута. После чилиецът сложи на крака на Йозил, чието воле не се получи.

Натискът на Арсенал се усилваше и в 34-ата минута Алексис Санчес стреля, вратарят спаси, но после топката се удари в ръката на чилиеца и спря в мрежата, а голът бе зачетен, въпреки протестите на гостите. Въпреки че играта с ръка беше неумишлена, ръката на Санчес беше видгната нагоре и това трябваше да бъде отменен гол.

Хъл започна силно и втората част, а Петър Чех отрази силен шут на Ниасе след центриране на Маркович.

В 54-ата минута Киърън Гибс фаулира Маркович като последен в защита и можеше да бъде изгонен, но Марк Клатенбърг му го спести, като вдигна само жълт картон.

„Тигрите” продължиха да тормозят „топчиите” и Ниасе с глава не успя да насочи добре. Ново опасно центриране и пак Ниасе не успя да прати в очертанията с глава.

Развръзката дойде в добавеното време на мача. В 91-ата минута Алексис Санчес заобиколи вратаря, който излезе напред, центрира на втора греда и Сам Клъкъс спря с ръка удара с глава, което доведе до дузпа с червен картон. От бялата точка Алексис Санчес с нисък удар почти в средата прониза Якупович за 2:0 със 17-ия си гол за сезона, който го качи на върха в листата с голмайсторите във Висшата лига.

Хъл Сити остава в опасната зона с 20 точки на 18-а позиция.