Григор Димитров покори турнира в София за втората си титла през 2017 г. (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист се наложи със 7-5, 6-4 над Давид Гофен в здрав сблъсък

Григор Димитров спечели трунира в София, който се проведе в зала "Арена Армеец". Най-добрият български тенисист се наложи със 7-5, 6-4  над белгиеца Давид Гофен. Двубоят продължи час и 39 минути.

Така Гришо добави шести трофей към колекцията си. Той спечели пред  близо 12 000 фенове.

Това е втора титла за Димитров от началото на 2017 година. Преди това той спечели турнира в Бризбейн. От понеделник той ще заеме 12-ата позиция в световната ранглиста. Освен това, Григор има 14 победи от 15 мача от началото на годината.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК!

Купата на Григор Димитров бе връчена от служебния министър председател Огнян Герджиков.

Победителят на Garanti Koza Sofia Open ще получи 85 945 евро и ще прибави 250 точки към актива си в световната ранглиста, а вицешампионът – 45 265 евро и 150 точки.

И за двамата през следващата седмица предстои участие на турнира от сериите АТП 500 в Ротердам.

Финалът започна по мечтан начин за Григор Димитров, който проби рано, след което затвърди за 3:0. Гофен обаче показа, че не случайно е №11 в света и намери начин светкавично да отговори, изравнявайки за 3:3. Последваха няколко изключително равностойни минути, като в гейм №9 Димитров спаси 3 точки за пробив. Сервирайки за място в тайбрек, Гофен поведе с 30:0, но загуби следващите 4 точки и Димитров взе сета – 7:5.

Подобно на първата част, Димитров започна с пробив във втората и затвърди за 3:0 гейма. Последва нов брейк на 15 и преднината набъбна на 5:0. Гофен обаче успя да върне и двата пробива, но сервирайки за равенство 5:5 белгиецът беше пробит и Димитров вдигна триумфално ръце.

Лулу Сън изхвърли Ема Радукану от Уимбълдън (ВИДЕО)