Вожняцки и Плишкова ще спорят за трофея в Доха

Датчанката победи Моника Пуиг с 6:1, 6:2, а Чехкинята - Доминика Цибулкова

Каролине Вожняцки ще играе срещу Каролина Плишкова на финала на турнира по тенис в Доха, Катар.

Датчанката и чехкинята стигнаха до финала, след като и двете трябваше да изиграят два мача в рамките на един ден заради силния дъжд в Доха, наложил промени в графика на турнира.

Вожняцки, първо, се справи със съпротивата на Лорън Дейвис - 7:5, 6:1, а впоследствие на полуфинала победи олимпийската шампионка Моника Пуиг с 6:1, 6:2. Датчанката доминираше изцяло в срещата и след пет пробива в сервис-геймовете на опонентката си се поздрави с успех за час и 10 минути на корта.

От своя страна Плишкова последователно победи Жанг Шуей с 2-0 сета и Доминика Цибулкова с 2-1. Двубоят срещу словачката бе далеч по-труден. След като се наложи в първия сет с 6:4, Плишкова загуби втория след 3:6. В решителната трета част резултатът се движеше гейм за гейм до 3:3. Тогава чехкинята вдигна нивото си и взе следващите три гейма, с което спечели мача и място на финала.