Аматьорският Линкълн шокира елитния Бърнли за историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

За първи път тимът ще играе в ¼-финалите на ФА Къп

Линкълн се класира за ¼-финалите на ФА Къп за първи път в своята 133-годишна история!

Това стана факт, след като „дяволчетата” поднесоха голямата изненада и надвиха като гости елитния Бърнли с минималното 1:0.

Така за първи път от 1914 г. насам тим от конференциите ще играе сред най-добрите осем на най-стария клубен турнир във футбола.

Мачът на „Търф Моор”, където този сезон спечелиха само Арсенал, Манчестър Сити и Суонзи, бе решен минута преди края на редовните 90.

Тогава гостите изпълниха един корнер към далечната греда, а оттам Люк Уатрфал с глава насочи топката в обратна посока, за да може Шон Рагет да вкара победното попадение, също с глава.

В състава на домакините цял мач игра Джоу Бартън, който отново показа своя нрав, като се забърка в инцидент и получи жълт картон в 70-ата минута, докато още в 20-ата неговият съотборник Йохан Гудмундсон се контузи и бе заменен.