2. Втора лига
  3. Етър ще бори Септември със 7 титли

Етър ще бори Септември със 7 титли

Старши треньорът Станислав Генчев слага капитанската лента и повежда болярите

Етър приема Септември (София) днес в директна битка за първото място във Втора лига. Двата тима делят върха с равни точки, ка­то болярите имат предим­ство от първия мач в столи­цата, който спечелиха с 2:1.

От първите два кръга съ­перниците взеха по 4 точки и така статуквото от есенния дял се запази. Болярите ще разчитат на гореща подкре­па от трибуните. На "Ивай­ло" се очакват около 4000 зрители, като билетите бяха пу­снати още в четвъртък.

Виолетовите ще стряскат съперника с цели 7 титли на България. Три от тях са на сметката на старши треньо­ра Станислав Генчев (1 с Лев­ски, 2 с Лудогорец), който ще започне като титуляр с капитанската лента в средата на терена. По две титли имат Иван Стоянов (с Лудогорец) и ветеранът Тодор Колев (с Левски). Последният най-веро­ятно ще остане на пейката, но при необходимост ще вле­зе след почивката. Единстве­ният, който пропуска мача, е нападателят Тихомир Кънев, който е контузен.

Футболистите на Етър ще получат специален бонус при победа в решителния сблъсък. Средствата за премиите пре­достави бизнесменът Стефан Згурев, който вчера призова всички да се обединят около каузата влизане в елита.

"Етър няма основен инве­ститор, но има бизнесмени, които помагат на отбора, и това заслужава адмирации", коментира кметът на Велико Търново Даниел Панов.

"Чакаме с нетърпение и на­строение мача. Както вече казах, имаме най-добрия от­бор в групата и ако показваме играта си, никой не може да ни спре", коментира старши треньорът Станислав Генчев. Наставникът изрази надежда дъждовното време да спре и условията да позволят каче­ствен мач. Той призова феновете за подкрепа.

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч