Фил Кесъл осигури победата на Питсбърг срещу Едмънтън след дузпи

Кълъмбъс спечели с 4:3 у дома срещу Бъфало, а Сергей Бобровски се отличи с 29 спасявания на вратата на победителите

Фил Кесъл вкара победната дузпа при успеха с 3:2 след дузпи на шампиона Питсбърг като гост срещу Едмънтън в двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Марк-Андре Флюри направи 40 спасявания, а Ник Бонино и Евгени Малкин се разписаха за Пенс в редовното време. Сидни Крозби също реализира за победителите при дузпите. Дейвид Дешарне и Конър Макдейвид бяха голмайстори за Ойлърс. Макдейвид единствен се разписа за домакините при дузпите. Питсбърг има четири последователни победи в Лигата, докато Едмънтън е с две поредни поражения. Гостите поведоха с 2:0 само две минути и половина преди края на първия период, но Дешарне върна едно попадение във втората третина. Макдейвид изравни в 53-ата минута.

Кълъмбъс спечели с 4:3 у дома срещу Бъфало, а Сергей Бобровски се отличи с 29 спасявания на вратата на победителите. Ник Фолино, Сам Ганиер се разписаха при числено превъзходство в полза на Блу Джакитс. Дейвид Савард и Бун Дженър също бяха точни в полза на домакините, които има три поредни победи. Джош Горджис реализира първото си попадение за сезона в полза на Сейбърс. Еван Родригес и Расмус Ристолайнен също отбелязаха голове във вратата на Кълъмбъс. Отборът изравни своя клубен рекорд от 43 победи по време на редовния сезон. Най-доброто постижение беше регистрирано през сезон 2013-2014.

Детройт победи с 4:2 у дома срещу Чикаго, а Томаш Татар се отличи с два гола и асистенция. Вратарят Джими Хауърд спря 24 шайби на голлинията при завръщането си от лечение на контузия в коляното. Андреас Анастасиу и Хавиер Келет също бяха точни в полза на Ред Уингс. Детройт прекъсна серията си от три последователни поражения. Татар е най-добрият реализатор за домакините със 17 попадения през сезона. Тревър ван Риймсдик и Артеми Панарин бяха голмайсторите в полза на Чикаго.