Хардън спечели дуела с Леброн

Хюстън надигра Кливланд

Джеймс Хардън направи трипъл-дабъл и вкара 38 точки за победата на „Хюстън“ над лидера в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация „Кливланд“ със 117:112.

Така той спечели персоналния дуел с Леброн Джеймс, а „Кавалиърс“ инкасираха четвърта загуба в пет мача.

„Рокетс“, които са 2-ри в Югозападната дивизия, поведоха с 6 точки след точен изстрел на Нене, който преди това пресече пас на Джеймс.

Патрик Бевърли вкара тройка и увеличи преднината на своите на 116:107 две минути преди края. Но Кайри Ървинг също беше точен от тройката, след което наниза и два наказателни удара, за да съкрати пасива на своите на четири точки.

След това обаче Хардън вкара един наказателен удар накрая и осигури победата на своите. За него това е 16-и трипъл-дaбъл през сезона и неговата 31-ва среща с 30 отбелязани точки или повече.