3. Челси би минимално десетима от Юнайтед и е на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси би минимално десетима от Юнайтед и е на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Канте донесе успеха на „сините”, скандал между Моу и Конте на „Стамфорд Бридж”

Челси е последният полуфиналист в турнира за ФА Къп.

„Сините” се наложиха като домакини с минималното 1:0 над Манчестър Юнайтед и продължават напред, редом с Арсенал, Манчестър Сити и Тотнъм, като ще срещнат именно "шпорите" в следващата фаза.

Повторното завръщане на Жозе Моуриньо в Лондон също не бе никак приятно, защото той нямаше как да използва наказания Златан Ибрахимович и контузените Антони Марсиал и Уейн Рууни.

Наложи се младият Маркъс Рашфорд, страдащ от вирус, да поведе атаката на „червените дяволи”, които останаха с човек по-малко още преди почивката.

Това доведе до скандал между Моуриньо и наставника на домакините Антонио Конте, но в края на мача радостта бе за италианеца.

Първата опасност бе пред вратата на неговите възпитаници и дойде в 12-ата минута след хубав удар на Хенрик Мхитарян, преминал встрани.

Това обаче бе единствената добра възможност за Манчестър Юнайтед преди почивката.

После на сцената излезе намиращия се в страхотна форма Еден Азар.

В 16-ата минута белгиецът получи в центъра на терена и още с овладяването си финтира Крис Смолинг, а после премина и през Маркос Рохо, за да стреля чудесно в долния ъгъл. След фантастична намеса на Давид де Хеа обаче топката премина на сантиметри от целта.

След последвалия корнер испанският вратар отново трябваше да показва класата си, този път при удар на Гаро Кейхил, като и този път го стори, за да опази нулевото равенство.

В 35-ата минута пък Андер Ерера закъсня при едно единоборство и фаулира Еден Азар, за което получи втори жълт картон.

Испанският халф вече имаше такъв, също заради нарушение срещу белгиеца.

Жозе Моуриньо първоначално при решението с иронична усмивка, ала малко по-късно влезе в истинска словесна битка със своя колега Антонио Конте.

Трябваше арбитърът Майкъл Оливър да успокоява бившия и настоящия треньор на Челси, разтървани преди това от четвъртия съдия.

Специалния отговори с дефанзивна рокада и смени Мхитарян с Маруан Фелайни.

Пет минути преди края на първата част Виктори Моузес стреля опасно, но над вратата и нулевото равенство се запази до почивката.

Малкото след нея обаче Челси поведе. В 51-ата минута Нголо Канте бе оставен да стреля от 20-ина метра и прати топката в долния десен ъгъл на пазената от Де Хеа врата – 1:0.

Това бе втори гол на френския национал с екипа на лондончани, след като и дебютното му попадение бе срещу „червените дяволи” - при разгрома с 4:0 през октомври миналата година.

В 59-ата минута пък Маркъс Рашфорд се пребори с Давид Луис и после преодоля Гари Кейхил, но ударът му бе спасен от Тибо Куртоа.

Челси отговори със светкавична контраатака след последвалия корнер и на свой ред стигна до такъв. При центрирането Диего Коща бе оставен непокрит пред вратарското поле, но не можа да засече добре с глава и топката мина встрани.

Не след дълго същото се случи и при удар на Вилиан от дъгата пред наказателното поле, а после своя късмет опитаха Моузес и Азар, но без успех.

Така в крайна сметка Челси нанесе първа загуба на Манчестър Юнайтед от десет мача насам и ще играе срещу Тотнъм в полуфиналите.

Жребият бе теглен веднага след края на мача и отреди в другия сблъсък да се срещнат Арсенал и Манчестър Сити.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)