Реал запази върха с класика над Алавес (СНИМКИ+ВИДЕО)

Наглед лесната победа на мадридчани не дойде с лекота

Реал Мадрид победи с 3:0 Алавес и запази лидерската си позиция в испанската Примера Дивисион. "Белият балет" натрупа 68 точки - пет повече от втория Барселона.

Първите минути започнаха добре за Реал, които комбинираха бързо, но трудно стигаха до вратата на Алавес. В 9-та минута Рафаел Варан получи контузия и принудително беше заменен от Карвахал, а Данило се върна в центъра на защитата.

Мадридчани продължиха с тоталната си доминация и Карвахал, Бензема и Бейл стреляха опасно по посока на вратата на Алавес малко след 15 минути игра.

Така в 31-та минута Реал най-накрая стигнаха до гол. Бензема комбинира с Карвахал и се освободи на стрелкова позиция, след като стреля мощно в долния ъгъл на Пачеко. Повторения след това показаха, че французинът е бил в засада още в началото на атаката.

Малко преди почивката Данило намери прекрасно Бейл в наказателното поле, но от границата му уелсецът не намери очертанията на вратата.

В 48-та минута Дейверсон стреля опасно и Касия се затрудни да улови топката, но впоследствие се справи. В 59-та минута Алавес отново бяха много близо до изравняването, но удар на Мендес мина малко над напречната греда.

В 86-та минута Иско донесе нужното спокойствие с втори гол. Кристиано Роналдо намери халфът в коридор, испанецът преодоля Токеро и от малък ъгъл прати топката в мрежата.

Две минути по-късно и Начо записа името си сред голмайсторите, след като Бейл стреля мощно от пряк-свободен удар, топката се отби от гредата и Начо успя да я вкара в празната врата.