Две смени на почивката вдъхновиха Ливърпул за обрат над Стоук (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити, Уест Хем и Саутхемптън записаха победи, резултати от Висшата лига

Ливърпул постигна обрат след почивката и надви като гост Стоук Сити с 2:1 в мач от XXXII кръг на английската Висша лига.

Основна заслуга за успеха имаха появилите се на почивката Роберто Фирмино и Фелипе Коутиньо, отбелязали по едно попадение.

Юрген Клоп изненадващо ги остави резерви, а вместо това заложи на трима централни защитници и младоците Бен Уудбърн и Трент Александер-Арнолд.

Преди първия съдийски сигнал пък бившият футболист на мърсисайдци Питър Крауч получи награда за отбелязани 100 гола във Висшата лига.

Самият двубой започна доста равностойно и двата тима рядко стигаха до възможности за гол. В 27-ата минута пък друг бивш състезател на гостите, в лицето на Джо Алън, получи контузия и бе заменен.

Малко преди края на първото полувреме Уудбърн падна в наказателното поле, но Майк Дийн подмина претенциите за дузпа на гостите и не след дълго Стоук Сити откри резултата.

Това се случи след хубав пас към Джердан Шакири, който с овладяването на топката преодоля съперник и впоследствие центрира изключително прецизно, а за на Джонатан Уолтър не остана друго, освен с глава да прати отблизо топката в мрежата – 1:0.

Този резултат принуди Клоп да направи двойна смяна на почивката, заменяйки Уудбърн и Александер-Арнолд с Фирмино и Коутиньо. Този ход се оказа печеливш, защото двете резерви бяха в основата на обрата.

Преди него обаче Стоук можеше да вкара и второ попадение. В 51-ата минута Вайналдум игра с глава след корнер, но вместо да изчисти напред, той върна топката назад и изведе четирима съперници сами срещу вратаря Симон Миньоле. Те обаче се засуетиха и стражът успя да спаси.

В 60-ата минута Ливърпул бе на път да изравни, но ударът с глава на Деян Ловрен след корнер срещна напречната греда.

Десет минути по-късно Ливърпул възстанови статуквото. След разбъркване в пеналта топката се озова у Фелипе Коутиньо, който от движение я прати в мрежата от точката за изпълнение на дузпа – 1:1.

Второто попадение за гостите падна 120 секунди по-късно, след като Вайналдум изведе с дълъг пас от своята половина Фирмино, а той от въздуха матира Лий Гранд с мощен удар под гредата – 2:1.

Веднага след подновяването на играта от центъра Марко Арнаутович поби по фланга и намери с прострелно центриране Саидо Бераино, който обаче стреля в обсега на Миньоле от метър разстояние и вратарят спаси сигурен гол.

До края нови попадения не паднаха и в крайна сметка Ливърпул се поздрави с успех и вече има 63 точки, с две повече от четвъртия Манчестър Сити, който пък надви като домакин Хъл Сити с 3:1.

Стартови състави:

Резултати и голмайстори от играните в събота срещи от XXXII кръг на Висшата лига:

Тотнъм – Уотфорд 4:0

1:0 Деле Али (’33)
2:0 Дайър (’39)
3:0 Хьон-Мин Сон (’44)
4:0 Хьон-Мин Сон (’55)

Манчестър Сити – Хъл Сити 3:1
1:0 Ел Мохамади (’31, авт.)
2:0 Агуеро (’48)