Евертън развали перфектната серия на Шекспир (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку вкара нови два гола при атрактивното 4:2 на "Гудисън парк" с 5 гола и два пълни обрата до почивката

Евертън нанесе първа загуба на Крейг Шекспир като мениджър на Лестър след 4:2 на „Гудисън парк”. Водещият голмайстор на Висшата лига Ромелу Лукаку отбеляза два гола и вече има общо 23, а Лестър насочва взор към историческото си първо участие в четвъртфиналите на Шампионска лига, където гостува на Атлетико Мадрид в сряда вечер.

Днес през първата част на „Гудисън парк” паднаха цели пет гола и още до почивката зрителите видяха два пълни обрата.

Още в първата минута Кевин Миралас проби на скорост през защитата на „лисиците” и падайки пусна за младия Том Дейвис, който отбеляза за 1:0 броени дни след удължаването на своя договор с „карамелите” до 2022 година.

Отговорът на Лестър беше мълниеносен и бързият Демарай Грей намери тарана Ислам Слимани, който изравни под Роблес.

В 10-ата минута Жоел Роблес беше изцяло виновен за втория гол на гостите, защото позволи центриране на Марк Олбрайтън от фаул да го прехвърли – 2:1 за Лестър с пълен обрат в първите 10 минути.

В средата на първата част Рос Баркли центрира идеално за Ромелу Лукаку, който с глава отблизо изравни – 2:2.

Каспер Шмайхел попречи на Баркли сам да се разпише, но беше безпомощен при корнер на Миралас, който бе засечен от Фил Ягиелка с глава за 3:2. Втори пълен обрат и втори пореден мач с гол за Ягиелка, който вкара и на Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд”.

Нов хубав корнер на Миралас в 57-ата минута реши всичко. Ягиелка този път само отклони с глава, а Лукаку за четвърти път порази вратата на шампионите за 4:2.

Ромелу Лукаку вече има повече домакински голове за сезона (15), отколкото целите отбори на Мидълзбро (12) и Съндърланд (14) са отбелязали пред своите фенове.

Евертън е седми с 54 точки и вече е с равни точки с Арсенал, който е с три мача по-малко и в понеделник вечер гостува на Кристъл Палас. Лестър е спокойно 11-и с 36 точки.