Тотнъм изстиска и "черешките" на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" громят с 4:0 и са само на 4 точки зад лидера Челси

Най-силният домакин във Висшата лига този сезон Тотнъм продължава да разпилява съперниците си на своя „Уайт Харт Лейн” и днес отвя Борнемут с 4:0, за да се доближи временно на 4 точки зад лидера Челси. Отборът на Маурисио Почетино има впечатляващите 15 победи и две ремита на домашен терен този сезон в първенството. Тотнъм печели седем поредни мача у дома в елита за първи път от 1967 година.

В първата среща от 32-ия кръг на Висшата лига „шпорите” наложиха тотален контрол от първата минута и „черешките” дори не можеха да изнесат играта извън собствената си половина в първите десетина минути.

След две добри спасявания на Артур Боруц логично дойде и първи гол. В 16-ата минута Кристиян Ериксен с нисък пас от корнер потърси Тоби Алдервайрелд на първа греда, но топката мина през всички играчи и стигна отзад на втората до Муса Дембеле, който намери долния ъгъл за 1:0. Гостите имаха претенции, че въобще не е имало ъглов удар.

Само три минути по-късно опит за пас на Джак Уилшър напред беше блокиран и стигна до Хари Кейн, който намери Хьон мин Сон, а кореецът подмина Франсис и удвои през краката на Боруц от малък ъгъл.

Кристиян Ериксен изпусна две добри положения преди 40-ата минута, но втората част започна със съкрушителен трети гол в мрежата на гостите.

Деле Али центрира меко в краката на Хари Кейн, който се обърна със Саймън Франсис на гърба и с левия крак ниско отбеляза 20-ия си гол за сезона в Премиършип.

Джак Уилшър получи поредна контузия и беше сменен принудително.

Кейн изпусна възможност за още един гол с удар право във вратаря. Боруц после спаси изстрел на Сон.

Винсент Янсен замени Ериксен в 87-ата минута и намери начин да вкара първия си гол от игра в английския елит, защото досега всичките му попадения бяха от дузпа. Бен Дейвис центрира отляво на първа греда и макар първият удар на Янсен да бе спасен, той отбеляза при втория за крайното 4:0.

Тотнъм е втори със 71 точки, а утре Челси (75) гостува на Манчестър Юнайтед и Маурисио Почетино и компания ще стискат палци „сините” да загубят точки. Борнемут е 15-и с 35 точки и има преднина от 7 пред опасната зона.